Haber Detayı
01 Haziran 2017 - Perşembe 11:35
 
Türkiye yasta! Helikopter kazasında şehit olan askerler uğurlanıyor
Şırnak'ın Şenoba beldesinden havalanan ve yüksek gerilim hattına takılarak düşen Cougar tipi helikopterin içinde bulunan 13 askerden 7'si için cenaze töreni düzenleniyor. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın cenaze töreni sırasında gözyaşlarını tutamadığı görüldü
- Haberi
Türkiye yasta! Helikopter kazasında şehit olan askerler uğurlanıyor

Son dakika... Türkiye yasta! Helikopter kazasında şehit olan askerler uğurlanıyor

 
 

Şenoba Tugay Komutanlığından kalkışından kısa bir süre  sonra yüksek gerilim hatlarına takılması sonucu kaza kırıma uğrayan askeri  helikopterde şehit olan 13 askerden 7'si için 23. Jandarma Sınır Tümen  Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

Akşam askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan ve Şırnak Devlet  Hastanesine götürülen 13 askerden 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral  Aydoğan Aydın ile Albay Oğuzhan Küçükdemir, Yüzbaşı İlker Acar, Pilot Üsteğmen  Abdulmuttalip Kesikbaş, Başçavuş Fevzi Kıral ve Uzman Çavuş Hakan İncekar'ın  cenazeleri otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Şırnak'taki hastanede otopsisi tamamlanan Kurmay Albay Gökhan Peker,  Jandarma Yüzbaşı Songül Yakut, İstihbarat Binbaşı Koray Onay, Piyade Yüzbaşı Nuri  Şener, Kurmay Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet  Erdoğan, Uzman Çavuş Zeki Koç için 23. Sınır Tümen Komutanlığında tören  düzenlendi.

 

Törene, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Fikri  Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar,  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı  Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal,  Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Çakırsöğüt Jandarma  Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, İl Jandarma Komutanı Albay Hünkar  Keleş, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve şehit yakınları katıldı.

Törende şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu,  öz geçmişlerinin okunmasının ardından Şırnak Müftüsü Ramazan Tolan tarafından dua  edildi.

Bu sırada şehitlerin yakınları ile silah arkadaşları gözyaşlarına  hakim olamadı.

Törenin ardından Yüzbaşı Yakut'un cenazesi Malatya'ya, Yüzbaşı  Sığnak'ın cenazesi Adana'ya, Uzman Çavuş Koç'un cenazesi Osmaniye'ye, Astsubay  Erdoğan'ın cenazesi Kayseri'ye, Albay Peker ve Yüzbaşı Şener'in naaşları  İstanbul'a, Binbaşı Onay'ın naaşı ise Çanakkale'ye gönderilmek üzere  helikopterlerle Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanına götürüldü.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, Milli Savunma Bakanı Işık, İçişleri Bakanı  Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ile kuvvet komutanları şehitlerin  yakınları ile görüşerek başsağlığı diledi.

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, yasta!, Helikopter, kazasında, şehit, olan, askerler, uğurlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı