Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 17:22
 
Türkkan Akşener’den ayrılmıyor
İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Genel Başkan Meral Akşener’in Balkan programına eşlik ediyor.
Siyaset Haberi
Türkkan Akşener’den ayrılmıyor

İYİ Partili bazı milletvekilleriyle birlikte Genel Başkan’ın programından 1 gün önce Batı Trakya’ya giden Türkkan, 24 Temmuz Çarşamba günü Genel Başkan Akşener’in Gümülcine seçilmiş müftüsü İbrahim Şerif’i ziyaretine eşlik etti. Ziyarette İYİ Partili diğer milletvekilleri de yer aldı. Akşener’in müftü Şerif ziyaretinde bölgedeki soydaşların durumu değerlendirildi. Batı Trakya Türkleri’nin unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet, 24 Temmuz 1995 günü vefat etti. Ahmet’in ölüm yıl dönümü için Gümülcine'deki Kahveci Mezarlığı'nda tören düzenlendi. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte Dr. Sadık Ahmet’in 24.ölüm yıldönümü için düzenlenen törende yer aldı. Akşener ve Türkkan, Dr. Sadık Ahmet’in kabri başında dua etti.

GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ ZİYARETİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in programında Gümülcine’deki Türk Gençler Birliği ziyareti de vardı. Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın da katıldığı ziyarette Genel Başkan Akşener, soydaşların kurduğu sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Akşener burada yaptığı konuşmada, “Yunanistan sınırları içinde yaşayan Türk azınlıkları söz konusu olduğunda Hükümet değil, devlet politikası gözü ile bakmak zorundayız. Bu hakların ihlal edilmesine karşı hem TBMM nezdinde hem Yunan hükümeti nezdinde desteğimizi sağlamamız bizim için borçtur.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkkan, Akşener’den, ayrılmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı