Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 09:34
 
Türkkan'dan Göç İdaresi'ne sert tepki
Siyaset Haberi
Türkkan'dan Göç İdaresi'ne sert tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Hükümet’in Afganistan’dan çoban getirecek olmasını Twitter’dan eleştirdi. Genel Müdürlük de Twitter üzerinden Özdağ’a cevap verdi. TBMM Genel Kurulu’nda konuşan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan bu cevabı sert sözlerle eleştirdi.

Türkkan açıklamasında şu fadelere yer verdi, “İstanbul Milletvekilimiz Sayın Ümit Özdağ, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu ve Hükûmetin Afganistan'dan çoban ithal edecek olmasını eleştirdi. "İnanılır gibi değil. Türkiye'de 500 bin Afgan zaten var. Şimdi Afganistan'dan 5 bin lira maaşla 150 bin çoban daha getireceklermiş. Türkiye'yi iç savaş toplumları cehennemine götürüyor bu iktidar." diye yazmış Sayın Ümit Özdağ, siyasal bir eleştiride bulunmuş. Bu paylaşıma cevap vermesi gereken siyasi muhatabı yerine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Twitter hesabından bir cevap vermiş. Cevabı aynen okuyorum: "Son üç yıl içerisinde toplam 93.123 Afgan'ı ülkesine geri gönderdik. Verdiğiniz bilginin hiçbir gerçekliği yok; biz yalanlamaktan bıktık, siz iftira atmaktan bıkmadınız." Bürokrasi terbiyesinden yoksun, çirkin bir ifadeyle verilmiş bu cevabı şiddetle kınıyoruz. Ne zamandan beri bir bürokrat sosyal medya üzerinden bir milletvekiline cevap veriyor? Ben de buradan Göç İdaresi Genel Müdürü’ne söylüyorum: Sen git, Bakanın gelsin, bizim muhatabımız senin Bakanın. Bu terbiyesizliği, bu hadsizliği sayın AK Parti grubununda bizzat gündeme taşımasını istiyorum.

"SİYASETÇİLER ANLAŞIR"

Evet, bu daha önce de yaptığı bir hadise. Bugün arkasında durduğunu zannettiği bakan olmayınca bu bürokratın durumunu merak ediyorum. Siyaset böyle bir şey, yarın siyasetçiler bir araya gelir anlaşırlar, bu bürokratlar ne olur onu bilmiyorum. Bir devlet kurumunun, bir devlet kurumunun başındaki adamın, halkın oylarıyla seçilmiş bir siyasetçi için kullanacağı bu üslup olmaz, olmamalıdır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkkan'dan, Göç, İdaresi'ne, sert, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı