Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 09:07
 
Türkkan’dan ‘ittifak’ çıkışı!
Bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ittifak ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu
Siyaset Haberi
Türkkan’dan ‘ittifak’ çıkışı!

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile yapılan ittifaka ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Türkkan, "Kimse bizi HDP ile anayasa hazırlamaya çalışan CHP ile yan yana koymasın. Kimse bizi CHP ile koalisyon yapan bir parti olarak göstermesin. Biz CHP ile aynı görüşe sahip bir parti değiliz. Biz CHP ile seçim ittifakı yaptık. Seçim bitti mi bitti." ifadelerini kullandı. Lütfü Türkkan katıldığı canlı yayında CHP ile yapılan ittifakın seçimden sonra çatladığını söyledi.

"BİZ CHP İLE AYNI GÖRÜŞE SAHİP BİR PARTİ DEĞİLİZ"

Türkkan, seçim döneminde İYİ Parti'nin çok fedakarlık yaptığını belirterek, "Kimse bizi HDP ile anayasa hazırlamaya çalışan CHP ile yan yana koymasın. Kimse bizi CHP ile koalisyon yapan bir parti olarak göstermesin. Biz CHP ile aynı görüşe sahip bir parti değiliz. Biz CHP ile seçim ittifakı yaptık. Seçim bitti mi bitti. Bu seçim ittifakında İYİ Parti çok fedakarlık yaptı. Konu Türkiye olunca Türkiye'nin menfaatleri doğrultusunda ilerledik. Biz hiç pazarlık yapmadık, pişman da değiliz. Ana umrelerimizde taviz vermeyiz. Bizi HDP ile yan yana koymaya çalışanlara karşıyız" dedi.

"BİZİ HDP İLE BİRLİKTE ANAYASA YAPMAYA DAVET ETTİLER"

CHP'den davet aldıklarını belirten Türkkan, "Bizi HDP ile birlikte anayasa yapmaya davet ettiler. CHPli isim bize bir mail attı. Anayasa hazırlamaya, mail yoluyla bildiri atıyorlar. Biz başladık, siz de gelin demek çok gayri ciddidir. Biz kendimiz çalışma içerisindeyiz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkkan’dan, ‘ittifak’, çıkışı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı