Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 16:06
 
Ülkücüler, 'sokak hayvanlarını' unutmuyor!
Darıca Haberi
Ülkücüler, 'sokak hayvanlarını' unutmuyor!

Soğuk havalarda ısınmak amacıyla aracımıza sığınmış bir canlının bulunabileceğini unutmayalım” diyen Darıca Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Öztürk, “Vatandaşlarımızdan araçlarına binmeden önce kaputa vurmalarını rica ediyoruz” dedi.

Darıca Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Öztürk, sokak havalarını unutmayarak, soğuk havalarda araçların kaputlarına sığınabileceklerini hatırlattı. Başkan Öztürk, sahipsiz hayvanların sorunlarının çözüme kavuşturulması, beslenme ve tedavi koşullarının iyileştirilmesine yönelik sokaklarda kurulu olacak şekilde yuva yapılmasını Darıca Belediyesi’nden talep ederken, Büyükşehir Belediyesinin Darıca, Gebze, Çayırova ve Dilovası’nı kapsayacak şekilde sokak hayvanlarına yönelik yapılacak olan barınağında bir an önce yapılması gerektiğini özellikle kış aylarında bu durumun elzem olduğunu belirtti.

“MAMA TAKVİYESİ YAPIYORUZ”

Öztürk, sokakta bulunan hayvanlara gündelik olarak mama ve su yardımında bulunduklarını belirterek, “sokak hayvanlarımızın kışı bir nebze olsun rahat geçirebilmeleri için çalışmalarımızın devam edecektir. Emeği geçen arkadaşlarımızın hepsinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkücüler,, 'sokak, hayvanlarını', unutmuyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı