Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 11:39
 
Ünlü, “Bedeli ağır olur’
İzmit Belediyesi MHP’li meclis üyelerinin CHP’ye transfer olacağı dedikodularına cevap veren MHP’li Aydın Ünlü, “MHP’li meclis üyelerine yapılan tekliflere ise “Kimse tenezzül etmesin, bunun bedeli ağır olur” dedi
Kocaeli Haberi
Ünlü, “Bedeli ağır olur’

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık açıklamasını il binasında gerçekleştirdi. Pazartesi günü meclis üyeleriyle sahaya inerek vatandaşların sorunlarını dinleyecek olan MHP’li Aydın Ünlü, ilçelerdeki sorunları rapor edip Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teslim edecek.

‘MECLİS ÜYELERİ İTTİFAKA RİAYET EDİYOR’
Sözlerine Polis Teşkilatı’nın 174. Yılının kutlayarak başlayan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Milletimizin refahı vatanın bütünlüğü için gece gündüz çalışan, gerektiğinde şehadete yürüyen huzurumuzun teminatı Türk Polis Teşkilatımızın 174. Yılını kutluyorum. Şehit polis memurlarımızı da rahmetle anıyoruz” dedi. Geçtiğimiz gün meclis üyeleriyle olan toplantılarını hatırlatan Ünlü, “MHP kendi meclis üyeleriyle bir toplantı yaptı. Genel merkezin talimatı ile Ak Parti’nin listelerinden ayrılıp komisyonlarda yer almaya başladı. Buradaki ana fikir muhalefet partisinin meclis üyeleri değildir. MHP, ‘Namusum’ dediği Cumhur İttifakı ile aynı kararlara riayet eden bir çalışma içerisinde olacaklardır” dedi.

BAŞKANLARA ZİYARET
Meclis üyelerinin ilçelerde yakın zamanda çalışmaya vatandaşlara hizmet götürmeye başlayacaklarını ifade eden Başkan Ünlü, “İlçelerindeki vatandaşların hizmetinde olacaktır. Yapılan çalışmalarda kesinlikle bir pazarlık yoktur. MHP’nin kırmızı çizgileri korunacak, ilkeli siyasetine riayet edilecektir. 15 Nisan Pazartesi itibariyle Milli tekrar sahaya çıkacak. Hiçbir siyasi partinin yapmadığını yapacak. Pazartesi günü Gebze, Darıca ve Çayırova belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyareti yapacak. Kocaeli kamuoyuna Cumhur İttifakı’na verdikleri desteklerden dolayı teşekkür broşürü hazırlayıp dağıtacağız. 16 Nisan Salı günü Kandıra ve Kartepe, 17 Nisan Çarşamba günü Başiskele, Gölcük, Karamürsel, 18 Nisan Perşembe günü ise Perşembe Ederince, Körfez ve Dilovası’na gidip hayırlı olsun ziyaretinde bulunacağız” dedi.

‘KİMSE TENEZZÜL ETMESİN’
CHP’nin MHP’li bazı meclis üyeleri ile pazarlık yaptığı dedikodularını da değerlendiren Başkan Ünlü, “Dedikodu ile yönetilecek bir parti değildir. MHP’nin hiçbir meclis üyesi, MHP’nin çizgisine, liderinin, il ve ilçe teşkilatlarının talimatından ayrı hareket edemez. Bu talimata karşı gelecek hiçbir meclis üyesi yoktur. Teşkilat prensibine ve disiplinine uygun seçilmişlerdir. Hepsi teşkilatın tozunu yutmuş, teşkilatta çaycılık yapmıştır. Böyle bir şeye kimse tenezzül etmesin, bunun bedeli ağır olur” ifadelerini kullandı.

‘HUKUKU BEKLEMEK ZORUNDAYIZ’
Henüz mazbatasını alamayan belediye başkanları için de bir değerlendirme yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Zillet ittifakının adayları seçim sonuçlarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götüreceğiz diye haklarını kullanıyorlarsa bu günde iktidar kendi itirazlarıyla ilgili hukuki yolları takip ediyor. Herkes bu süreci hazmederek beklemek zorunda. Yaptım oldu değil. YSK mazbatayı kime verdiyse oranın belediye başkanı o olacak. Herkes hukuku bekleyecek. Biz hukuk devletiyiz” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü,, “Bedeli, ağır, olur’,
Yorumlar
Haber Yazılımı