Haber Detayı
19 Nisan 2017 - Çarşamba 10:06
 
Ünlü; “Gezi yapmak isteyen tatile gitsin”
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü referandumun ardından gerçekleştirdiği ilk basın toplantısında süreci değerlendirdi. Referanduma tepki olarak Gezi eylemlerinin yeniden başlayabileceği söylemlerini değerlendiren Ünlü, "Herkes aklını başına alsın, Gezi yapmak isteyen tatile gitsin" dedi
Kocaeli Haberi
Ünlü; “Gezi yapmak isteyen tatile gitsin”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü pazar günü gerçekleştirilen referandumun ardından il binasında gerçekleştirdiği ilk toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü açıklamasında şunları kaydetti: "Değerli arkadaşlar katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum 16 Nisan referandumunda Türk milleti iradesini göstermiş, yeni bir dönemin kapısını aralamıştır. Demokrasi hayatımızda bir milat, asil tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi başladığı bir işi yarım bırakmamış, verdiği sözün altında kalmamış ve Türkiye'nin önü açılmıştır Vicdanimiz rahat, gönlümüz müsterihtir. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve benim ilkelerimiz doğrultusunda Evet dedik, bundan sonra da aynı kararlılığı sürdüreceğiz.

ORTADA KAYBEDEN YOK

Sen ben kavgasının, ufak siyasi hesapla ayrılıkların, kısır didişmelerin ne ülkemize ne de şehrimize bir getirisi yoktur. Her zaman söylüyoruz, yine söyleyeceğiz, Milliyetçi Hareketin bugüne kadar aldanmayan, aldatmayan, yanılmayan ve yanılmayan bir lideri vardır. Gerek Kocaeli'de gerekse ülkemizde bunu bilen vatandaşlarımızın da katkısıyla 16 Nisan referandumun EVET sonucuyla nihayetlenmiş ve ülkemizin önü açılmıştır. Ortada kaybeden yoktur. Türkiye kazanmıştır. MHP'nin öncülüğünü yaptığı hiç bir işte yanılma ve aldanma ihtimali yoktur Bu yüzden evet ya da hayır tercihinde bulunan, hiç fark etmez, tüm Kocaelilerin içi rahat olsun. Milliyetçi Hareket Partisi ve genel başkanımıza inanmaya, güvenmeye devam etsinler.

HAZMEDEMEYENLER KAFA KARIŞTIRIYOR

Bu süreçte MHP’nin başarısını hazmedemeyen odaklar daha ilk günde karalamalara başlamış, altı boş uydurmalarla kafaları karıştırma gayretinden vazgeçmemişlerdir. Çok açık ve net şunu soyluyorum ki bu süreçte MHP’nın başarısını gölgelemek adına, Milliyetçi Hareket Partisini karalamak adına kim safsatalar uyduruyorsa, bunlar biliniz ki FETÖ'nun tasfiye olmak üzere olan ve deşifre olmak üzere olan uzantılarıdır. Aziz milletimiz bunlara asla itibar etmeyecektir. MHP tüm kararlığıyla Türkiye'nin önündeki engelleri ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edecek. Gerek içerde gerekse dışarı da ülkemizin bütünlüğü üzerine hain emeller gerçekleştirmek isteyen odakların karşısında çelikten bir duvar olarak arz-ı endam edecektir. Biz de Kocaeli teşkilatları olarak çalışmalarımızı kesintisiz sürdürerek daha da fazlalaşan sorumluluğumuzu layığıyla yerine getirmenin gayreti içinde olacağız.

SPEKÜLASYONA GEREK YOK

YSK'nın art arta aldığı ve çok büyük tepkilere yol açan kararlarını da değerlendiren Başkan Ünlü, "51.4 ile referandum geçmiştir. YSK nihai kararını önümüzdeki günlerde verecektir. 4 bin sandığa itiraz ettiğinde itirazlarımızın boşa olduğunu söyleyenler bugün bir yerlere itiraz ederek sonucun değişeceğini söylüyor. Sandıkta görev almayanlar bunu anlamaz ben sandıkta görev yapan bir il başkanı olarak diyorum ki sandıkları mühürlemek sandık başkanının görevidir ama vatandaşın tercihini aksamaya getirecek bir durum yoktur. Kullanılan oydan fazla zarf ya da oy pusulası varsa o zaman gereken tutanak tutulur. YSK'nın açıklaması geçerlidir. Spekülasyona gerek yoktur Türk milleti kararını vermiştir. 51.4'ün ne anlama geldiğini önümüzdeki günlerde herkes görecektir. Türkiye için güzel şeyler olacaktır.

HERKES SONUÇLARI KABULLENSİN

Aydın Ünlü son olarak 'Gezi eylemleri yeniden mi başlayacak?' söylemleri ile ilgili, "Herkes aklını başına alsın. Provakatörlerin gazına kimse gelmesin ne başlarsa başlasın. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Gezi yapmak isteyen tatile gitsin. Herkes devletine güvensin. Ülkede OHAL var. Demokratik platformda çıkan sonuçları herkes kabullensin. "Meral Akşener'in parti kuracağı söylemlerine ise Ünlü, " MHP'den ihraç edilmiş bir ismin parti kurmasının MHP camiasını uzaktan yakından ilgilendirecek bir durum yoktur. Allah yollarını açık etsin."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü;, “Gezi, yapmak, isteyen, tatile, gitsin”,
Yorumlar
Haber Yazılımı