Haber Detayı
09 Şubat 2016 - Salı 14:05
 
Ünlü: Kamuda memur kıyımı yapılıyor
Haftalık basın toplantısını gerçekleştiren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ilimizde bulunan kamu kuruluşlarında memur kıyımı yapıldığını söyledi
Kocaeli Haberi
Ünlü: Kamuda memur kıyımı yapılıyor

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il binasında haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Yapılan basın açıklamasında Kocaeli’de bulunan kamu kuruluşlarında memur kıyımı olduğunu dile getiren Ünlü, “Kocaeli’de kamu kurumlarında kıyım var, Kocaeli’de mahkeme kararları uygulanmıyor. Kamuda ayrımcılık tavan yaptı. Sözde AK Parti bürokratları makamlarını, yetkilerini kötüye kullanıyor. Bürokratlık değil, parti tetikçiliği yapıyorlar” şeklinde konuştu.

HAKSIZLIK YAPILMIŞTIR
Ünlü konuşmasına şöyle devam etti: “Ak Parti iktidarı döneminde devlet kurumu, devlet algısı, devlet ciddiyetinden mahrum kalmıştır. Kamu çalışanlarını bizden olan olmayan ayrımına tabi tutmuştur. İktidar açısından kendisine tabi olan ya da yandaş sendika Memur -Sen üyesi memurlar hariç bütün kamu çalışanlarına haksızlık yapılmıştır.”

KADROLAŞMA DEVAM 
Milli eğitimde son bir yılda binin üzerinde okul idarecisinin hukuksuz bir şekilde görevden alındığını belirten Ünlü, “Görevden alınan idarecilerin yerine atananların yüzde 95’i yandaşlardan oluşmaktadır. Haber, sağlık, tarım, orman, diyanet ve milli eğitim yani kamunun her alanı iktidar tarafından parti kurumu haline dönüştürülmekte, kadrolaşma ve sürgün son hızıyla devam etmektedir” dedi.

ÜLKÜCÜ DÜŞMANLIĞI
Kamuda ülkücü düşmanlığı yaptığını da iddia eden Ünlü, “Kamunun bütün alanlarında baskıya uğrayan kamu çalışanları mahkemelere başvurmakta, büyük bir çoğunluğu da kazanmaktadır. Ancak gelin görün ki mahkeme kararlarını uygulamakla sorumlu olan idareciler mahkeme kararlarını etkisizleştirmek yolu ile uygulamamaktadır. En son yine Milli Eğitim’de idarecilikleri ellerinden alınan yüzün üzerinde idareci dava açmış hepsi davaları kazanmış ama görevlerine başlatılmamıştır. İki, üç, dört davalar sürmekte hukuk katledilmektedir. Yani, hukukun, mahkemenin, yargının AKP zihniyeti açısından bir anlamı ve geçerliliği yoktur” diye konuştu.

TRAMVAY PROJESİ GEREKLİ
Konuşmasında yaklaşık 8 gündür Yahya Kaptan’da süren ağaç yıkımı ile ilgili soruları da cevaplayan Ünlü, “Bugün tramvay projesi kentimize mal olmuş bir projedir. Bu yapılması gereken bir projedir. Sökülen ağaçlar başka yerlere dikilmektedir. Ağaçların dikildiğini kendi gözlerimizle gördük” dedi. CHP’li yöneticilerin Silivri cezaevinde yatan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül için başlatılan ‘Umut Nöbeti’ne destek vermelerini de değerlendiren Ünlü, “Bugün cezaevinde suçsuz yere yatan insanlar olduğunu biliyoruz. Bu konuların takipçisi olmak bizim en büyük görevimizdir. CHP’lileri bu konunun takipçisi olduklarından dolayı kutluyoruz” dedi.

GÜNDEMİ DEĞİŞTİRME ÇABASI
Fevziye Camii’nde müezzin olan Recep Dikilitaş hakkında çıkan haberler ve sonrasında yaşanan olaylar hakkında da değerlendirme yapan Ünlü, “Yapay gündem yarattılar. Demokratik toplumlarda böyle haberlerin yapılması etik değildir. Kocaeli’nin gündemi bu değildir. STK’ların gösterdikleri aynı hassasiyetlerini şehit cenazelerine de göstermelerini istiyoruz. Yapay gündem maddeleri ile kentin gündemini farklı yerlere çekmeye çalışmasınlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü:, Kamuda, memur, kıyımı, yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı