Haber Detayı
18 Ağustos 2016 - Perşembe 10:34
 
ÜNLÜ; “YANLIŞA DÜŞENLERE AF YOK”
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Kocaeli Haberi
ÜNLÜ; “YANLIŞA DÜŞENLERE AF YOK”

Ünlü basın açıklamasında, Genel Başkan Adayı Meral Akşener’in disipline sevk edilmesine yönelik açıklamalarda bulunarak,” Genel başkan adayı olan Meral hanım ve çağrı heyetiyle ilgili bir disiplin süreci başladı. Bu süreç illere, ilçelere, mahallelere de sıçrayacaktır. Ankara’da otel lobilerinde yanlışa düşen herkes bir cezaya çarptırılacaktır. Bu kesindir. Kırmızıçizgimizdir. 15 Temmuz’da ülkeye yapılanla 8 aydır MHP üzerine yapılmak istenenler aynıdır. Bahçeli’nin duruşuyla Türk Milleti bunları anladı. Bu ayrık otlarını MHP kendi içerisinde halledilecektir” ifadelerini kullandı.

 “BU AYRIK OTLARINI MHP KENDİ İÇİNDE HALLEDECEK”

Genel Başkan Adayı Meral Akşener’in disipline sevk edilmesine yönelik açıklamalarda bulunan Ünlü,” Bugün genel başkan adayı olan Meral hanım ve çağrı heyetiyle ilgili bir disiplin süreci başladı. Bu süreç illere, ilçelere, mahallelere de sıçrayacaktır. Ankara’da otel lobilerinde yanlışa düşen herkes bir cezaya çarptırılacaktır. Bu kesindir. Kırmızı çizgimizdir. 15 Temmuz’da ülkeye yapılanla 8 aydır MHP üzerine yapılmak istenenler aynıdır. Bahçeli’nin duruşuyla Türk Milleti bunları anladı. Bu ayrık otlarını MHP kendi içerisinde halledilecektir” ifadelerini kullandı.

 “MHP’YE SALDIRANLARIN ARKASINDA OLANLARI HERKES GÖRECEKTİR”

Teşkilatlar çalışmaları yapıyor diyen Ünlü,MHP’de değişim talebine destek veren ilçe başkanlarından kaçının disipline sevk edileceğiyle ilgili net bir sayı veremeyeceğini belirterek,”Şuan bir sayı veremeyeceğim. MHP’yi itibarsızlaştırmak adına sosyal medya üzerinden mesaj yayınlayan kim varsa yollarımız ayrılacaktır. Kongre sürecinde de yer alamayacaklardır. Daha önce görevden alınan ilçe başkan ve yardımcıları da ilerleyen günlerde disipline sevk edilecektir. MHP’ye bundan sonra sosyal medya üzerinden bir saldırı olamayacaktır. Bu saldırıların arkasından kimlerin çıktıklarını önümüzdeki günlerde herkes görecektir” şeklinde konuştu.

 “HERKES DEPREM BİLİNCİNE SAHİP OLMALI”

Ünlü konuşmasında, ”14 yıllık sürece baktığımızda yandaşların kadrolaştığını hepimiz bilmekteyiz. Bundan sonra hak edenlerin hak ettikleri yerlere getirileceğine inanıyoruz. Yarın deprem olursa neyi nerede yapacağız. Şuan insanların oturdukları bazı evler güvenli değil. Bu deprem yarın olabilir, afet yönetiminin olması lazım. Bugün depremin 16 yılı. Fay hattı üzerinde olan bir kentiz. Siyasi partiler, vatandaşlar kamuoyu bilgilendirilmeli. Toplum daha çok eğitilerek bilgilendirilmeli. Herkes deprem bilincine sahip olmalı” dedi.

 “NE KADAR HAZIRLIKLIYIZ?”

MHP Kocaeli İl Teşkilatı olarak çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir diyen Ünlü, ” 17 Ağustos da yaşadığımız felaketin 17. Yıl dönümünde depremde hayatını kaybeden hemşerilerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve tüm ülkemize tekrar başsağlığı diliyorum. Allah böylesine acıları bir daha Aziz Türk Milletine yaşatmasın. Hepimiz Gaybı Allah’tan başka kimsenin bilmediğine iman etmiş insanlarız. Tabii ki yarın deprem olur mu olmaz mı bilmemiz söz konusu değil. Ama olursa ne olacak.Kocaeli olarak buna ne kadar hazırlıklıyız?”dedi.

 “NE DİYECEKLER ÇOK MERAK EDİYORUZ”

Yarın Allah muhafaza 17 Ağustos’da ki gibi elim bir felaket yaşamayacağımıza dair bir garantimiz var mı? Tabii ki yok diyen Aydın Ünlü, ”Yarın deprem olacağını varsayarsak, Buna ne kadar hazırız? Geçtiğimiz yıl AK Partili yöneticilerin ‘’depreme hazırlıklıyız’’ şeklinde beyanlarını çok net hatırlamaktayız. Bu yıl ne diyecekler çok merak ediyoruz. Japonya dâhil dünyanın hiçbir ülkesinde, dünyanın hiçbir şehrinde, şehir ya da ülke olarak depreme hazır olduklarını söyleyemez. Bu konuda Japonlar bile sadece araştırma geliştirme çalışmalarına milyarlar aktarıyor ve depreme daha fazla hazırlıklı olma yönünde gayret sarf ediyor. ‘’Depreme daha hazırlıklıyız’’ denilse daha iyi olur” diye konuştu.

 “GENEL BAŞKANIMIZ GEREKLİ UYARILARI YAPTI”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü sözlerini,”Yine bu vesileyle alçak darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerine bir kez daha Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Fetö’nün nasıl bu noktaya geldiği tartışmasına bugün yeri ve zamanı olmadığı için şimdilik değinmiyorum. Bu konuda uzun yıllardır Genel Başkanımız zaten gerekli uyarıları yapmış ve yapmaya devam edecektir. Ben MHP Kocaeli İl Başkanı olarak toplum vicdanından aldığım verileri buradan aktarmak durumundayım.

 “BUNDAN SONRA LİYAKATİN ESAS ALINACAĞINA İNANIYORUZ”

Zaten bu hain yapının Sözde Bölge İmamları, il imamları, mütevelli tabir edilen organizasyonlarındaki mensupları yurtdışına kaçmış. Şimdi açığa alınan, görevden alınan, gözaltına alınan kişilerin sayısı oldukça arttı. İşte tüm bu soruların cevabını hemşerilerimiz merak ediyor. Ben de buradan sizler aracılığıyla bunu yetkililere iletmiş oluyorum. Biz MHP olarak başta OHAL’e verdiğimiz destekle bu hain yapının kökünün kurutulması için her türlü desteği verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Böylesine önemli bir süreçte; Bu konuda samimi olunacağına olan inancımızı ve güvenimizi muhafaza ediyoruz. Bundan sonra liyakatin esas alınacağına inanıyoruz, buna inanmak istiyoruz” diyerek noktaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNLÜ;, “YANLIŞA, DÜŞENLERE, AF, YOK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı