Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 10:43
 
"Üretken Mutlu Çocuklar" Tarım Fuarında
2019 Kocaeli doğu Marmara tarım fuarında “Üretken Mutlu Çocuklar Bahçesi” stanttı açan TEMA Vakfı fuarı ziyaret eden çocuklara bitkilerin üretim safhalarını öğretti.
Kocaeli Haberi

Doğu Marmara Tarım Fuarı boyunca binlerce çocuğun ziyaret ettiği “Üretken Mutlu Çocuklar Bahçesi” standında oldukça neşeli anlar yaşandı. TEMA Vakfı tarafından açılan stantta gelen çocuklar toprağa dokunarak tohum ekti. TEMA Vakfı gönüllüleri eşliğinde kendilerine tohum eken çocuklar daha sonra bitkilerin büyüme ve gelişme safhası hakkında bilgi aldı.

NERMİN TOL; BU PROJEYİ TÜM OKULLARA YAYMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

Yerel tohumları yaygınlaştırmayı ve geliştirmeyi amaçlayan TEMA Vakfı “Üreten Mutlu Çocuklar Bahçesi ” presesini tüm okullara yayarak çocukları bilinçlendirmeyi amaçlıyor. TEMA Vakfı Kocaeli temsilcisi Nermin Tol yaptığı açıklamada; “Çocuklarla birlikte sürdürmeyi amaçladığımız “Üretken Mutlu Çocuklar Bahçesi” projesi sayesinde tüm çocuklar toprağa karşı daha bilinçli hale gelecek. Üreten gelişen ve kendini geliştiren çocuklar sorumluluk duygularını geliştirerek kendilerini hayata karşı daha hazırlıklı hale getireceklerdir”.

HER ÇOCUĞUN BİR YEREL TOHUMU VAR

Toprağa dokunan ve kendilerine yerel tohumlardan eken çocuklar TEMA Vakfına teşekkür ederek, ektikleri tohumlarla birlikte okullarına döndüler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Üretken, Mutlu, Çocuklar", Tarım, Fuarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı