Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 14:28
 
Uyuşturucu ihbarlarınızı Açık Kapı’ya yapın
Vali Hüseyin Aksoy, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında vatandaşlara duyuruda bulundu. Vali Aksoy, “Uyuşturucuda ihbarlarınızı ‘Açık Kapı’ya yapın” dedi.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Geldiği günden bu yana madde bağımlılığı konusuna büyük önem veren Vali Hüseyin Aksoy, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında Vali Hüseyin Aksoy, madde bağımlılığındaki ihbarların Kocaeli Valiliği’nde bir süre önce hizmete açılan ‘Açık Kapı’ya yapılmasını duyurdu. Karakollara yapılacak ihbarların da ‘Açık Kapı’da toplanıp il genelindeki çalışmalar yürütülecek.

İLGİLİ BİRİMLER KATILDI

Vali Hüseyin Aksoy başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Fazlı Çelebi, Başsavcı Vekili Barış Arıduru, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilay Coşgun, Baro Başkanı Sertif Gökçe, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, kamu kuruluşları, il temsilcileri ve komisyon üyesi olan ilgili daire müdürleri katıldı. Vali Hüseyin Aksoy yaptığı açıklamada, “Kocaeli’de bağımlılıkla mücadelemiz sürecek. Bağımlılıkla mücadeledeki yeni çalışmalarla ilgili faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bağımlılıkla mücadelede Kocaeli il genelinde kurum ve kuruluşlarımızla periyodik olarak önemli çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımızı daha ileriye taşımak için sorunları birlikte çözmeye devam edeceğiz. Geldiğimiz noktalardan biri de uyuşturucuyla mücadeledir. Güvenlik birimlerimizin uyuşturucuyla mücadele konusunda yoğun gayreti ve çalışmaları var” dedi.

YAKALANANLAR İMHA EDİLDİ

Vali Aksoy, “2018’de Kocaeli’de yürütülen operasyonlar kapsamında 1 ton 272 kilogram eroin, 117 kilogram 290 gram esrar, 2 kilogram 310 gram sentetik kannobinoid (bonzai), 6 bin 73 adet uyuşturucu hap, 7 kilogram 858 gram kokain, 915 gram metamfetamin, 10 bin 810 kök hint keneviri gibi birçok uyuşturucu madde ele geçirilerek imha edilmiştir. Uyuşturucuyla mücadele konusunda güvenlik güçlerimiz hassasiyetle çalışmaktadır. Hem sokak satıcılarına yönelik faaliyetler hem de transit olarak ilimizi kullanmak suretiyle uyuşturucu ticareti yapan kesimlere yönelik çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

İHBARLAR AÇIK KAPI’YA

Sözlerini sürdüren Vali Aksoy, “İçişleri Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar kapsamında Açık Kapı sistemine vatandaşlarımız doğrudan başvurabildiği gibi elektronik sistemle de başvurabilir. Uyuşturucu ile mücadelede bundan sonra Açık Kapı sistemini de devreye alacağız. Vatandaşlarımızın uyuşturucuyla mücadele kapsamında başvurularını alacağız. Gerek Açık Kapı sistemine gerekse güvenlik birimlerimize yapılan uyuşturucuyla ilgili konular Açık Kapı sistemine iletilecek ve çalışmalar değerlendirilecek” şeklinde konuştu.

HER İLÇEDE 1 BİRİM

Uyuşturucu konusunda çok hassas olduklarını da ifade eden Vali Aksoy, “Özellikle muhtarlarımızın okul güvenlik, güvenlik görevlilerinin tespitleri varsa Açık Kapı sistemine yönlendirecek. Uyuşturucu dışında alkol ve sigara bağımlılığı, elektronik bağımlılığını da bu kapsamda değerlendireceğiz. Her ilçemizde bu anlamda çalışma yapan birimler oluşturuldu. İlgili kurumlarda görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Uyuşturucu, ihbarlarınızı, Açık, Kapı’ya, yapın,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı