Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 16:55
 
“Uzlaşı bekliyoruz!”
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihad Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti.
Kocaeli Haberi
“Uzlaşı bekliyoruz!”

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihad Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti.  Ziyarette konuşan Başkan Çeker, “Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Aynı hassasiyeti idareden de bekliyoruz” dedi. Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Dr. Ahmet Murat Kazan ile birlikte İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti. Ziyaret çıkışı Başkan Çeker yaptığı açıklamada “Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sendikaya dilekçe vermek suretiyle iki konu başlığı altında aktarmış oldukları sorunları İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’ya aktardık. Sorunların çözümünde Başhekim Çaka’dan hassasiyet bekliyoruz. 

İMZALAMA ZORUNLULUĞU YOK

Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Aynı hassasiyeti idareden de bekliyoruz.  112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma hayatında ciddi sorunları var iken bu sorunların çözümü noktasında idare olarak gayret sarf etmek var iken istasyonlarda görev yapan çalışanların mesaileri ile uğraşarak aynı istasyonda çalışanlar arasında farklı mesai uygulamasını usulsüz olarak hayata geçirmek ve istasyonlar arasında ve çalışanlar arasında yeknesaklığa ortadan kaldırmak idareye de çalışana da fayda sağlamaz. Bu durum her iki tarafı da huzursuz eder” diye konuştu. 

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Açıklamalarını sürdüren Çeker, “Kalite çalışması adı altında İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı birimlerde çalışan personele ‘Çalışan Personelin Güvenliği Farkındalık Bildirgesi’ adı altında sözleşme imzalatılmak istenmesi suretiyle çalışanın huzursuz edilmesi hizmet kalitesini artırmayacağı gibi idareye artı bir değer katmayacaktır. Bu tür sözleşmenin personelin imzalama zorunluluğu yoktur.    Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı resmi yazısı da mevcuttur. İki konu ile ilgili gelişmeler hakkında kamuoyunu ve sağlık çalışanlarını bilgilendireceğiz. Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Sağlık çalışanlarının sendikamıza vermiş oldukları dilekçelere istinaden sorumlu sendikacılık anlayışı çerçevesinde sorunu iki başlık halinde ilgililere ilettik konunun takipçisi olacağız” ifadelerini sarf etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Uzlaşı, bekliyoruz!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı