Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 22:44
 
Vakit Birlik Vaktidir
MUSİAD Gebze Şubesinin geleneksel iftar programı bu Ramazan Ayı'nda da Cammekan Tesisleri'nde gerçekleşti.
 
 
 
Gebze Haberi


Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası'nın siyaset,iş ve spor dünyasını bir araya getiren iftar programına MUSİAD Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan, eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz ve Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar'da katıldı.İftar programında Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, GTÜ Rektör Vekili ve Temel Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gebze Ak Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Ali Osman Gür, Dilovası Ak Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, GTO Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Yılmazel, GTO Meclis Üyesi Baran Aydın, Çayırova Belediye Meclis Üyesi Filiz Ayyıldız, Darıca Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Hakan Hocaoğlu ve A.Latif Özkan, MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Atmaca ve Eski Başkan Tuncer Saltaş,, Darıca G.B Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Dal, Gebzespor Sportif Direktörü Abbas Sır, Hospital Park Hastanesi Başhekimi Nilgün Yönten ve Sahibi Yakup Yönten'in yanısıra bölgemizin sivil toplum kurluşları temsilcileri ve eşleri katıldı.

İftar programında davetlilere yönelik bir konuşma yapan MÜSİAD Gebze Şubesi Başkanı Nihat Yıldırım, "Geleneksel olarak düzenlediğimiz bu iftar sofrasında bizi bir araya getiren yüce Rabbimize şükrederek sözlerime başlamak isterim. Öncesi rahmet, ortası mafiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayına bizleri kavuşturduğu için Cenab-ı Hakka şükrediyor iftar soframızı siz değerli dostlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Siz değerli üyelerimizle gönüldaşlarımızla buşluşup mübarek ramazanı şerifin huzurunu beraber yaşıyoruz. 

NERDE AÇ YETiM VARSA DERTLENİRİZ
Her fırsatta dile getiriyoruz. Bizler fikirlerimiz de kazancımızda kendimize göre verilen bir yapıyız. Dünyanın bir ucunda bir yetim aç uyuyorsa onun acısını yüreğimizde duyuyoruz. Gelecek nesillerimiz değerlerimizi paylaşmanın huzurunu muhabbetin kıymetini unutmasın diye her zaman çaba gösterdik. MUSİAD olarak yalnızca belirli günlerde yada Ramazan Ayında değil birbirimize destekl olma geleneğini her zaman sürdüryoruz. Birçok dostumuz hatırlayacaktır. Eski osmanlı geleneğinden kalan zimen defteri uygulamasını bu yıl başlatıyoruz. Paylaşmak berekettir diyen kültürümüzün bu güzel uygulaması bizi biz yapan en önemli değerlerimizden olan diğer gamlık duygumuzu yüzyıllardır aktarılan mirasa dönüşmüştür. Bu uygulamnın en güzel yanı hayır yapanda hayırdan nasiplenende birbirini tanımor, bilmiyor. Mevlana diyor ki Allah rızası için yapmadığın iş sadece bir hiçten ibarettir. Bu bereketli iftar yemeğimizde yaptıklarımızı burada sıralamayacağım. 

DERDİMİZ NASIL FAYDALI OLABİLİRİZİ BULMAK
Nasıl daha faydalı olabiliriz konuşmak isaterim. Zor zamanlarda konuşmak yürek ister. Engelleri her zaman ve her daim sabır ve birlik duygusu içinde aştık. Yine yapacağız ben emnim. Yılmadan vurguluyorum. Vakit birlik vaktidir. Ne kadr bir olursak o denli büyük bir gücün temsilcisi oluruz. Meselemiz Türkiye ise Türkiye'Nin hamililiğine inanan güvenen tüm mazlum coğrafyalara uzanmaya hazırız. Meselemiz Türkiye ise bir olmaya birlik olmaya bizler her zaman hazırız."dedi.

YILMAZ KUR'AN-I ANLATTI
Yıldırım'ın ardından kısa bir selamlama konuşması yapan MUSİAD Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan'da Gebze MUSİAD Şubesi'Nin başarılı çalışmalar yaptığına dikkat çekti Daha sonra kürsüye gelen Eski Vekil Şevki Yılmaz Kur'an okumanın insana verdiği huzuru ve ilmi anlatan bir konuşma yaptı. Yılmaz, "Belediyeden, adliyeden, kaymakamlıktan bir mektup gelse dikkkatli dikkatli okuyoruz. Peki Allah'tan gelen mektubu yani Kur'an-ı Kerim'i neden okumuyorsunuz? Ne zaman okumayı düşünüyorsunuz. İlimde, adalette, süper güç olmanında sırrı reçetesi Kur'an'dadır."dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Vakit, Birlik, Vaktidir,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı