Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 14:18
 
Vali Aksoy, ‘Denetim şart!’
İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Afetle mücadele birimlerini bakanlığın yanında bizim de denetlememiz gerekiyor” dedi
Kocaeli Haberi
Vali Aksoy, ‘Denetim şart!’

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu 2019 yılı 2. toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra; Vali Yardımcıları Dursun Balaban, Osman Günaydın, Nihat Kaynar, Ali Ada, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, daire müdürleri, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, SEDAŞ İl Sorumlusu Çınar Aslan, AFAD Şube Müdürleri ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’nun üyeleri katıldı.

TOPLUMSAL DUYARLILIK

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’un yaptığı sunumun ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada, “Çalışmalarımızı afet öncesinde yaparak, hazırlıklı olmamız büyük önem taşıyor. Bu anlamda hizmet gruplarının kendi içerisinde toplantılar yapmasında büyük yarar var. Belki bakanlığımızın habersiz denetiminin dışında bizimde il olarak bu gruplarımızı denetlememiz, eksikliklerimiz varsa bunları görmek ve bunlara çözüm üretmek bakımından önemli. Burada belirli varsayımlar üzerinden hareket ederek, planlamalar yapılmıştır. Her türlü konuda koordineli ve etkin çalışmalar yapmamız gerekiyor. Toplumsal duyarlılığı en üst noktalara çıkarmak ve hazır olmak bakımından bu toplantıları önemsiyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Aksoy,, ‘Denetim, şart!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı