Haber Detayı
07 Haziran 2018 - Perşembe 12:03
 
Vali Gebze'de Karne Verecek
18 Eylül 2017 tarihinde 384.412 öğrencisi ve 23.942 öğretmeni ile başlayan 2017-2018 Eğitim- Öğretim yarın karnelerin alınması ile sona erecek.
 
 
 
Gebze Haberi


İLÇELERDE PROGRAMLAR ŞÖYLE

Yıl sonu karne dağıtım törenleri ilçelerimizde de çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek. Gebze’de karne dağıtım töreni Kadıllı İlk-Ortaokulu’nda Vali Hüseyin Aksoy’un katılımı ile gerçekleşirken Çayırova’da ise Şevket Özay İlkokulu’nda yapılacak. Darıca’da ise karne dağıtım töreni için bu yıl Nene Hatun İlkokulu olarak belirlendi. Tüm programlar saat 10.00’da başlayacak.

ÜLKEMİZİ YARINLARA SİZ TAŞIYACAKSINIZ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy yıl sonu karne dağıtım töreni öncesi eğitimcilere, öğrencilere ve öğretmenlere bir mesaj yayınladı. Vali Aksoy öğretmenlere yönelik  mesajında, “Sizlerin özverili çalışmalarıyla yarınlarımız için yeni bir adımı daha tamamlamış bulunmaktayız. Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday gençlerimizi, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda büyük emek sarf ettiniz. Sürekli gelişen çağa ayak uydurmak ve öğrencilerinizi bu doğrultuda yetiştirebilmek amacıyla önce değişimleri takip ettiniz, kendinizi geliştirdiniz, gerek bilgi, gerek beceri, gerekse teknoloji anlamında yaşanan tüm değişimleri öğrencilerimize aktarmak için bütün gayretinizle çalıştınız. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Özveri ile yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

VELİLERE İLGİ GÖSTERİN DEDİ

Vali Aksoy mesajında velilere de, “Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Başarılı öğrenciler, sevinç ve gururunu sizlerle paylaşmanın hazzını yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı ve onların özgüven duygularının incinmiş, duygusal yönden yıkılmış birer çocuk olmadıklarını htirmek için hassasiyet göstermelisiniz ve sorunları çözmeye çalışmalısınız, onların her zaman yanlarında olduğunuzu htirmelisiniz ve güven duygularını güçlendirmelisiniz. Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevginiz onların hayat karşısındaki duruşlarını belirleyerek, başarılarını artıracaktır.” dedi.

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM

Vali Aksoy öğrencilere yönelik mesajında, “Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor.” Diyerek sözlerine şöyle devam etti. “ Derslerinizde gösterdiğiniz performans hayatta gösterdiğiniz performansın bir göstergesidir. Bugün karne günü ve bir yıllık emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Çok çalıştınız, çok yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil sürecince öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Notları iyi olmayan öğrencilerimiz de, tatille birlikte sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmenlerinize danışarak, eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz,  Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden, çağımızın tüm yeniliklerine hakim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmeniz için gereken her türlü çabayı harcıyoruz.Hepinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Vali, Gebze'de, Karne, Verecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı