Haber Detayı
03 Ocak 2017 - Salı 17:00
 
VALİ GÜZELOĞLU DARICALI MUHTARLARI TOPLADI!
Darıca Haberi
VALİ GÜZELOĞLU DARICALI MUHTARLARI TOPLADI!

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,  İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, il ve ilçe  kurum müdürleri ve ilçe muhtarlarının katılımlarıyla tüm İlçeler de düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının 22’ncisini, Darıca muhtarları ile  Akçakoca Toplantı salonunda  gerçekleştirdi.

Vali Güzeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen Darıca muhtarlar  toplantısına; Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Lütfi Efil, İl ve ilçe kurum müdürleri, Darıca Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Basri Kayadelen ve  Darıca muhtarları katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, 15 Temmuz şehitlerinin anısına  hazırlanan sinevizyon gösterimi ve Darıca’daki yatırımlar ile Darıca’yı tanıtan slayt izlendi.

Vali Güzeloğlu yaptığı konuşma da; “Sevgili muhtarlarımızla 22’nci buluşmamız, Darıca’mıza, İlimiz ve Ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Sözlerimin başında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluşu ve kuruluşundan bugüne kadar; Devletimiz, değerlerimiz, özgürlüğümüz için hayatını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, ruhları şad, mekanları cennet olsun inşallah.

TÜRKİYE İNSANLIĞIN SIĞINDIĞI SON KALE OLDU

Türkiye Cumhuriyeti; Devleti ve Milleti kuruluşundan bu yana bölgesinde ve dünyanın her köşesinde nerede yaşanırsa yaşansın haksızlıklar karşısında durmuş, yardım ve dost elini uzatmış, insanlık adına yaşanan acıların son bulması adına inisiyatif almış, varlığıyla, gücüyle sorunların çözümüne katkı sağlamış ve sağlayacak olan bir büyüklüğün adıdır. Bugün dünya ölçeğinde mültecilere, göçmenlere, bu anlamda vatansız, sığınacak kapısı, gidecek bir yeri, yurdu olmayan insanlara en fazla yardımı yapan Ülke Türkiye’dir. Sadece 3 milyonu aşkın insana sığınılacak kapı olan, Türkiye, bu anlamda insanlığın ve insanlığa ait değerlerin yaşandığı, sığındığı son kale olmuştur. Olmaya da devam edeceğiz.  Bu kararlılıkla, bu inançla, bu imanla yolumuza devam edeceğiz. Bizi farklı ve güçlü kılan budur.

Büyük yürüyüşe, Türkiye’nin gelişmesine ve kalkınmasına Kocaali’de çok büyük, önemli ve anlamlı zenginlikler katıyor. Dinamikleriyle ve derinlikleriyle Kocaeli, Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında zenginlikler katıyor. Darıcamız’da bu büyük yürüyüşümüzde Kocaeli’nin büyüklüğü içerisinde çok özel ve bizim için güzel bir yer teşkil ediyor. Hızla artan ve gelişen nüfusu, sahip olduğu çok özel ve güzel alt yapıları, son yıllarda özellikle öne çıkan, altını çizmek istiyorum insani yaşam kalitesinin iyileştirilmesine dönük; eğitimden sağlığa, kültürden çevre yatırıma, her boyuttaki yatırımlarla giderek yaşanılası bir yer haline gelmiş olması ve bu anlamda Darıca kimliğiyle buluşulması bizlere mutluluk veriyor.

İHTİYACIMIZ HİZMETTİR, İNSANA HİZMET ESASTIR

Değerli muhtarlarım; biz merkezinde insanı olan, insana dayalı hizmeti ibadet sayan, iki günü bir olanın ziyan olduğuna inanan bir anlayışı temsil ediyoruz. Bugün devam eden çalışmaları, projeleri ve hizmetleri değerlendirmek, varsa eksiklikler, dilek ve önerileri not etmek ve daha iyisini elde etmek için ortak bir çaba sarf edeceğiz. İnanıyorum ki ortaya çıkan sonuç, gelecek ile ilgili bize ışık tutacaktır. Şu günlerde hiç kimsenin boş oturması, zamanını verimsiz kullanması mümkün değildir.  Kamu hizmet ve kalitesinde de yakın bir zamanda gerçekleşecek yapısal ve yasal düzenlemeler ile performansa dayalı bir yönetim ve istihdam anlayışına ulaşacağız. Kamu hizmetinin sorgulana bilirliği ve performansa dayalı değerlendirmesi artık gerçekleşecek. İşte o zaman iddialı ve geleceğe doğru büyük yürüyüşümüzü hızlandırıp güçlendirmiş olacağız. Bugüne kadar Darıca İlçemizim kurumsal kimliğinden, bu sürece gelinceye kadar hizmet katkı sunan herkese, insanımıza hizmet vermiş, taşı taş üstüne koyan herkese çok teşekkür ediyorum. İhtiyacımız hizmettir, insana hizmet esastır.” diyen Vali Güzeloğlu, katılımcılara teşekkür etti.

GÜZELOĞLU TALİMATI VERDİ

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tarafından Darıca’da yapımı devam eden yatırımlar ile projelerin sunumunun ardından, Vali Güzeloğlu, muhtarların sorun ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması ve takip edilmesi hususunda orada hazır bulunan kurum müdürlerini talimat verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, GÜZELOĞLU, DARICALI, MUHTARLARI, TOPLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı