Haber Detayı
25 Kasım 2015 - Çarşamba 15:34
 
Vali Güzeloğlu TURCAF’ı ziyaret etti
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Darıca ilçesinde 2006 yılından bu yana Ehlibeyt Derneği olarak faaliyet gösteren ve Türkiye’deki ilk ve tek Caferi Vakfı olma özelliğini taşıyan (TURCAF) Türkiye Caferi Vakfı Başkanı Yahya Kemal Utar’ı ziyaret etti
Darıca Haberi
Vali Güzeloğlu TURCAF’ı ziyaret etti

Vali Güzeloğlu’nu ziyaret esnasında Darıca Kaymakam Vekili Turgut Çelenkoğlu ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Darıca Belediye Meclis Üyesi Yakup Kaya ağırladı. Vakıf olarak Vali Güzeloğlunu ziyaret etmesinin ardından iade-i ziyaret amacıyla gerçekleşen programda konuşan Utar, “Valimizin başarılı çalışmalarına şahit oluyoruz. Duyuyoruz. Aşura Günümüz’de bizlerle birlikte o programın gerçekleşmesinde nasıl zorluklar çektiğine yine şahit olduk. Kendisinin bizlere olan ilgisi her zaman üst seviyededir. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah özellikle bu günlerde birlik ve beraberliğimizi bozmasın.”dedi.

KOCAELİ TÜM RENKLERİ BARINDIRIYOR

Kocaeli Valisi hasan Basri Güzeloğlu ise, “Türkiye’de ne kadar renk varsa Kocaeli’ne yansımış durumda. Kocaeli her türlü kitleyi, rengi bünyesinde barındıran bir kent. Türkiye Caferiler Vakfı Yönetimi’nin nazik ziyaretlerinin ardından kendilerine iade-i ziyarette bulunmayı planlıyordum. Bugüne kısmet oldu. Onlarla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum.”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Güzeloğlu, TURCAF’ı, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı