Vali Yavuz TSE yetkilileri ile buluştu
Haber
30 Eylül 2020 - Çarşamba 11:14
 
Vali Yavuz TSE yetkilileri ile buluştu
Kocaeli Haberi
Vali Yavuz TSE yetkilileri ile buluştu

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, pandemi sürecinde üretim, hizmet ve diğer faaliyetlerin aksamadan yürütülebilmesi için Türk Standartları Enstitüsü (TSE), OSB ve KOSGEB temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Kocaeli Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıda, pandemi sürecinde üretim, hizmet ve diğer faaliyetlerin aksamadan yürütülebilmesi için Güvenli Üretim Belgesi, Güvenli Hizmet Belgesi ve Okulum Temiz belgelerinin verilmesi konuşuldu. Toplantıya dair açıklamada bulunan Kocaeli Valiliği açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “COVİD-19 ile mücadelede basit ama etkili tedbirler alınıp, firmalara salgınla mücadele ederken yol göstermekle birlikte salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesinin sağlandığı ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen COVİD-19 Güvenli Üretim Belgesi ve Hizmet Belgesi ile Okulum Temiz Belgelerinde büyük önem taşıyor.

BELGELENDİRME FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Belgelendirmelerdeki amaç; pandemi sürecinde üretim ve hizmet sektörünün faaliyetlerine herhangi bir kesinti olmadan devam edebilmeleri ve alınan tedbirler sayesinde çalışanların, tedarikçilerin, tüketicilerin ve tüm paydaşların sağlıklı bir şekilde çalışmalarında devamlılık sağlamaktır. Bu kapsamda İlimiz genelinde bu güne kadar 72 Güvenli Üretim, 6 Güvenli Hizmet, 10 özel okula ve 75 Milli Eğitime bağlı okulumuza Okulum Temiz Belgesi düzenlenmiş olup belgelendirme faaliyetleri tüm hızıyla devam etmektedir.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz, TSE, yetkilileri, ile, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı