Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 10:00
 
Vanlılardan Örnek Proje
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın hafta sonları devam eden yöre dernekleri ziyaretlerinin bu haftaki durağı Dilovası Vanlılar Derneği oldu.
Dilovası Haberi
Vanlılardan Örnek Proje

Dilovası Belediye Başkanının geçtiğimiz ay başlattığı pazar günü hemşeri dernekleri ile kahvaltı programının bu haftaki durağı Dilovası Valılar Derneği oldu. Dilovası Vanlılar Derneği lokalinde gerçekleşen kahvaltı programına Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş, Dilovası Vanlılar Derneği Başkanı Ahmet Turak ve yönetimi, Kayapınar Mahalle Muhtarı Sıddık Turak ve vatandaşlar katıldı.

VANLILARDAN ÖRNEK PROJE

Toplantı programının açılış konuşmasını yapan Dilovası Vanlılar Derneği Başkanı Ahmet Turak, "Bugün burada Belediye Başkanımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başkanımız hemşerilerimizle bir araya gelerek yaptıklarını ve yapacaklarını aktaracak. Biz başkanımıza ilçemiz adına yaptığı ve yapacağı hşzmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Dernek yönetimi olarak ta göreve geldiğimizden bu yana hem hemşerilerimize hemde ilçemizin gelişimine katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar çeşitli projelerle üyelerimizle bir araya geldik. Bundan sonrada projelerimiz hayat bulmaya devam edecektir. Öncelikli olarak İHH ile birlikte ortak bir projeye imza atıyoruz. Memleketimiz olan Van'da okuyan ve ekonomik sıkıntılar yaşayan öğrencilerimiz için bot ve mont göndermek istiyoruz. Şimdi bunun çalışmasını yapıyoruz. Dilovası'ndan Van'a gönül köprüsü olacak projemize işadamlarımızın destek olmalarını bekliyoruz.

İLÇEMİZ İÇİN ÇABALIYORUZ

Dernek Başkanı Ahmet Turak'ın konuşmasının ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş "Dilovası Dernekler Federasyonu olarak ilçemizde faaliyet gösteren derneklerimizin birlik ve beraberliğinin yanısıra ilçemizin sorunlarına da eğilerek daha güzel bir Dilovası için hep birlikte çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan belediye başkanımız Ali Toltar'a teşekkür ederiz."dedi.

DAHA GÜZEL BİR DİLOVASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Programda son olarak konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise yeni yılın ilk günü nedeniyle yeni yılın tüm dünyaya barış, mutluluk ve huzur getirmesini dileyerek "Yeni yıl yeni umutlar demek yeni yılın önce ülkemize ve sonra da ilçemize güzellikler getirmesini diliyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana yaklaşık 4 yıldır ilçemizin gelişimine kalkınmasına katkı sunmak için halkımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana da halkımızın bize olan güvenini boşa çıkartmamak için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana kısıtlı imkanlarla bir takım çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. İmkânlarımızın kısıtlı olması sizlere verdiğimiz sözleri yerine getirmemek için bahane olarak görmüyoruz. İnşallah verdiğimiz sözleri görevimiz sonuna kadar yerine getirmeye çalışacağız.

DOĞALGAZ HATTIMIZ YÜZDE 93'E ULAŞTI

Göreve gelir gelmez altyapı ve üst yapı ile başladık. Alt yapı ve üst yapıya çok ciddi yatırım yaptık. Doğalgaz hattımız 4 yılda 93'e ulaştı. 18 kilometre doğalgaz hattı vardı şimdi 113 kilometre doğalgaz hattı döşenmiş ve döşenmeye devam ediyor.

TURGUT ÖZAL VE KAYAPINAR'A SPOR TESİSİ

10 yeni Semt konağını hayata geçirdik. Ayrıca önceden yapılmış semt konaklarımızı gözden geçirerek halkımızın kullanımına sunduk. İlçemize iki yeni spor salonu kazandırıldı. Kayapınar ve Turgut Özal Mahallesindeki gençlerimizin istediği spor tesisi için önemli adımlar attık. Yer tahsisi yapıldı. İnşallah kısa sürede yapımına başlayacağız. Doğu kavşağı bu dönem içerisinde bitirildi. Şimdi yeni yan yol çalışması için çalışma başlatılacak. Yavuz Sultan Selim Caddesi yeni düzenleme ile daha aktif hale gelecek. Bizde caddemizi yeniden düzenleyeceğiz.

KOMPLEKSİMİZİN İNŞAATI SÜRÜYOR

İlçemizin önemli sorunlarından biri olan çöp deponu alanının kaldırılması sağlandı. İlçemizde artık çöp kokusu tamamen bitmiştir. Diliskelesi'ne yeni kapalı saha yapıyoruz. Engelliler Derneği'ne yer tahsis ettik. İlçemizde ki engelli vatandaşlarımızın bir araya gelerek çalışmalar yapması ve birlikteliğin sağlanması için açılışını gerçekleştirdik. Ulaşım konusunda girişimlerimiz sonucunda 6 yeni hat daha açıldı. Bölgenin en güzel vadisi olan Tavşancıl Yeşil vadisini halkımızın hizmetine açtık. Dilovası Halk Eğitim Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, İki mahalle muhtarlık birimleri ve Gebze Ticaret Odası’nın da bir ofisinin olacağı 4 katlı kompleksimizin inşaatı sürüyor.

TIR PARKINI YAPACAĞIZ

Göreve gelirken halkımıza verdiğimiz seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizi yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz. İnşallah görev süremiz sonunda vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin mutluluğu ile son bulur. İlçemizin ana sorunları hem hükümetimiz hemde büyükşehir belediyemizin desteği ile çözebileceğimiz sorunlar. İlçemizin giriş ve çıkışları, Kömürcüler OSB'nin taşınarak yerine lojistik merkezi kurulması, İlçemizde büyük bir Tır parkının eksikliği, artık ilçelerde gelişi güzel semt pazarları yerine kapalı semt pazarları hayata geçiyor. Semt Pazarı ile ilgili önemli mesafe kat ettik. Projesi hazır inşallah 2018 yılının ilk yarısında bitmiş olacak. İlçemizde kapalı yüzme havuzu konusunda da çalışmalarımız önemli yol kat etti. İnşallah yakın zamanda temelini atacağız. Ulaşımda ilçemize önemli kolaylık sağlayacak Mimar Sinan Mahallesi ve Orhangazi Mahallelerimizin ve köylerimizin hastaneye ulaşımını kolaylaştıracak yeni yol çalışması için Büyükşehir Belediyemizle görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah bu projeyi de hayata geçireceğiz."dedi.

VANLI İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE DESTEK SÖZÜ

Başkan Toltar, kendilerini ağırlayan Vanlılar Derneği yönetimine teşekkür ederek "Vanlılar Derneğimizin başlattığı çalışmayı takdir ediyorum. Vanlı ihtiyaç sahibi çocuklarımıza verilen desteğe bizde elimizden geldiğince destek olamaya çalışacağız. Vanlı işadamlarımızı da destek olmaya çağırıyoruz. Ayrıca Vanlılar Derneği'nin kendi binasını yapma çalışmasına da destek olacağımızı belirtiyorum."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vanlılardan, Örnek, Proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı