Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 20:23
 
“VATANDAŞIMIZ BİZİM SERMAYEMİZ”
AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler ve yönetimi gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Güler, “Babam bana her daim ‘Oğlum vatandaş en büyük sermayendir’ der, bende bu bilinçle siyasette devam ediyorum.” dedi.
Çayırova Haberi
“VATANDAŞIMIZ BİZİM SERMAYEMİZ”

AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler ve yönetimi gazetemize bir ziyarette bulunarak projelerini anlattı. Gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Güler, “Çayırova’da yaşayan 25 bin genç var. 25 bin gencin içerisinde CHP’li, Saadetli, AK Partili gerekse HDP’li birçok genç var. Biz sadece AK Partililerin başkanı değil, bütün siyasi partili gençlerin başkanıyız. İktidar bir partinin gençlik kolları başkanı olarak Çayırova gençliğinin vebalini taşımaktayız. Biz de buna istinaden gençlere ulaşabilmek için bir proje yapalım dedik. Bu projenin adını da ‘Söz Gençlerde’ koyduk. Çayırova’da ki gençlerin kamu dairelerinden beklentilerini ya da problemlerini akabinde de varsa sosyal projelerini whatsapp hattı kurarak, mail adresleri açarak Çayırovalı gençlerin hizmetine sunduk. Buradan birçok dönüş aldık. Aldığımız dönüşlerde de Çayırovalı gençlerin istek ve arzularını gerekli birimlere bizzat ilettik ve çözümler ürettik ve üretmeye de devam edeceğiz. Çok güzel sonuçlar aldık. Projemiz hala devam etmekte ve muhtemelen 2-3 ay daha devam etmesini öngörüyoruz.

EN GÜZEL HEDİYE OLACAK

Sonuçlandığında bu zamana kadar aldığımız soruları, almış olduğumuz soruların ne kadarına cevap verdiğimizi, akabinde yine almış olduğumuz sosyal projeleri bizzat basına yansıtarak, Çayırova’da yaşayan gençlerin ve Çayırova halkının önüne koyacağız. Bu süreçte de eminim ki çok güzel sosyal projeler çıkacak ve gerekirse de meclise taşıyarak mücadelemizi devam ettireceğiz. Söz gençlerde projesi, AK Parti Çayırova Gençlik Kolları’nın Çayırova gençliğine bırakacağı en güzel hediye olacak.”

AMACIMIZ GENÇLERİ KAZANABİLMEK

“Bize gelen en büyük sosyal projelerden biri de paten alanı." diyen Başkan Güler, “Günümüzde paten moda. Ailelerin bu bölgeden Tuzla’ya gidip paten kaydığını görüyoruz. Aileler de bu konuda tedirgin. Biz bununla alakalı bir çalışma yapıyoruz ve belediyeye sunacağız. Çayırova Meydanı’nda güzel bir alanda paten kayma alanı istiyoruz.  Gönül ister ki bütün gençleri partimize kazandırabilmek. Partimize kazandıramazsak bile onların mutlu olması bizleri de mutlu ediyor. Ali Osman Gür’le ben mahalle başkanıyken aynı masada ter döküyorduk. Şükürler olsun ki şu an yine aynı masada ter döküyoruz. Bu benim için çok büyük bir artı. Bundan önceki ilçe başkanımız Zafer Kılıç çok değerli bir insandır ve benim siyasette referansımdır.”

ÇOK GÜZEL BİR EKİBİMİZ VAR

“Ali Osman başkanımıza çok samimi, çok sıcak bir şekilde sorunları ileterek akabinsde çözümler getirebiliyoruz. Başkanımızın hızına yetişemiyoruz. Çok güzel bir ekip var. Şevki demirci Çayırova gençliğinin abisi. Çok doğal ve güzel bir insan. Onu çok seviyoruz. Şevki Demirci sahaya indiğimizde yükümüzü hafifleten bir başkan. Kendisi gençlik ne istiyorsa söylememizi istedi. Sahaya indiğimizde doğalgazın girmediği sokak yok. Dün bir toplantı yaptık. Toplantımızda tek gündem gençlerimiz için ne yapabilirizdi. Çok güzel sosyal projeler çıktı masadan. Her gün yaptığımız çalışmalardan bir fazlası bekleniyor.”

HALKIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İl Gençlik Kolları kongresine katılacağının müjdesini veren Başkan Güler, “Cumhurbaşkanımız il gençlik kollarının kongresine gelecek. Yüzde 51’lik bir baraj var. Çayırova’da bu dönem alacağımız oy, diğer dönemlerden daha fazla olacak. Diğer siyasi parti temsilcileriyle sürekli bir araya geliyoruz. Biz, İlçe başkanımız ve belediye başkanımız her Pazar sabah namazında başlayarak vatandaşların yanında olmaya devam ediyoruz. Vatandaşımızda bizi sandıkta mahcup etmeyecektir. Yaklaşık 3 bin 515 genç üyemiz var.”

25 BİN GENCİN HEPSİNE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

Seçime kadar da bu sayıyı 5 bine çıkarmak istiyoruz. Çayırova’daki, 25 bin gencin hepsine ulaşabilmek için bir çalışma başlattık. İnşallah başaracağız. Babam bana dedi ki ‘Oğlum vatandaş en büyük sermayendir’ bende bu bilinçle siyasette devam ediyorum.”

PROJE ÜSTÜNE PROJE

Mahalle gençlik kollarının çalışmalarına ilişkin de bilgi aktarımında bulunan Güler, “Her mahallemiz proje üreterek bizlere getiriyorlar. Gelen projeler gerçek anlamda hem ilçe ilişkilerine hem de kent gelişimine katkı sunuyor. İlkinin geçen yıl düzenlendiği bir satranç organizasyonumuz olmuştu. Bu projede sadece kendi partililerimiz değil başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere diğer partili genç arkadaşlarımda katıldı. Hatta bu organizasyonda derece yapan muhalif parti gençlerini ödüllendirdik. Bu organizasyonun ilçe gençliğinin ilişkilerini daha sıcak bir ortama taşıdığına inanıyoruz ve bu sene de tekrar düzenlemek istiyoruz.” dedi. Gerçekleştirilen ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “VATANDAŞIMIZ, BİZİM, SERMAYEMİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı