Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 11:32
 
“VATANDAŞIN SIRTINA BİNDİRİYORSUNUZ”
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan “TRT payını” sordu
Kocaeli Haberi
“VATANDAŞIN SIRTINA BİNDİRİYORSUNUZ”

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'ın TRT payının cep telefonlarında 10 olmasıyla ilgili açıklama yaptı. Tarhan, “TRT’ye ödenek bulmak için o kadar alakasız oranlarla düzenlemeler yapıyor ki, artık çeşme suyundan TRT payı alıyoruz demeleri yakındır.” dedi.

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden “Üretim Reform Paketi içerisinde TRT Payı kaldırılıyor denilerek, bu payın vatandaşa yüklenmesinin kabul edilemez” diye gündeme taşıdığı o uygulama artık başladı. Tarhan Üretim reform Paketi görüşmeleri sırasında “TRT payının kaldırıldığı falan yok. Hatta katlanarak vatandaşın sırtına bindiriliyor, getirmeye çalıştığınız uygulamanın rakamları ortada” diyerek bu duruma karşı çıkmıştı. Tarhan, “Cep Telefonlarından yüzde 6, Bilgisayar ve Tabletlerden yüzde 2, Kara Taşıtlarından yüzde  0.4, Diğer Taşıtlardan     yüzde  0.01, Televizyon alıcılarından  yüzde 10, Görsel ve işitsel her türlü cihazdan yüzde 10 olarak; TRT payını vatandaşın sırtına bindiriyorsunuz.” TRT tefeci gibi çalıştırılıyor. Adeta vatandaşı soymak, ödenek yaratmak için araç gibi görülüyor.” dedi.

CEP TELEFONLARINDA 10 TRT PAYI UYGULAMASI BAŞLADI.

Tarhan, daha önce “içtiğimiz sudan, yaktığımız elektriğe, neredeyse aldığımız nefese kadar ödediğimiz TRT payına "Sanayiciden TRT payını kaldırıyoruz." diyorsunuz. Sanayiciden kaldırdığınız bu payı bir yasa maddesiyle katlayarak vatandaşa yüklüyorsunuz. Daha önce kanun hükmünde kararnameyle alınan kararı yasalaştırmak istiyorsunuz.” dediği yasa artık yürürlükte. Tüm cep telefonlarından 10 TRT payı alınacak. Bu maalesef daha başlangıç. İktidar TRT’ye ödenek bulmak için o kadar alakasız oranlarla düzenlemeler yapıyor ki, artık çeşme suyundan TRT payı alıyoruz demeleri yakındır.” dedi.

TRT ELİNİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEKMELİ

Tarhan “İşe devamsızlık oranında birinci, gelirlerinin yarısı personel gideri olan, kurumun başına atanmış yandaş imamla yönetilen, üç günlük çekimler için 22 kişiyi yurt dışına götüren kurum olan TRT, tarihin en başarısız devlet televizyonu. TRT, Ekonomik sorunlarla mücadele etmekte zorlanan vatandaşın cebinden elini çekmelidir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “VATANDAŞIN, SIRTINA, BİNDİRİYORSUNUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı