Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 10:34
 
Vekil Şeker, gazetecileri unutmadı!
AK Parti Kocaeli Milletvekili, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkan Vekili İlyas Şeker, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü vesilesi ile tüm gazetecilerin bu anlamlı gününü kutladı.
Kocaeli Haberi
Vekil Şeker, gazetecileri unutmadı!

AK Parti Kocaeli Milletvekili, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkan Vekili İlyas Şeker, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü vesilesi ile tüm gazetecilerin bu anlamlı gününü kutladı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle yaptığı basın açıklamasında, “Halkın tarafsız ve doğru haber kaynakları ile bilgilendirilmesi noktasında kıymetli gazetecilerimize önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu noktada gazeteciler, imkan ve şartlar ne olursa olsun sorumluluklarını ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için fedakarlık yapmaktan kaçınmayan, toplumumuzu oluşturan bireylere doğru bilgi ve haber akışını sağlama noktasında önemli misyona sahip kimselerdir. Ayrıca gazetecilik, ülkenin vicdanı olma özelliği taşıyan ender mesleklerden biridir. Bu sebeple emektar gazetecilerimizin ortaya koymuş oldukları çabalar, hiç kuşkusuz takdire şayandır” dedi.

 GAZETECİLERİMİZ VESAYETÇİ ANLAYIŞLARA İTİBAR ETMEDİ

Şeker sözlerini, “Gazetecilerimiz, dış güçler tarafından ülkemize yapılan ekonomik saldırılarda, yakın tarihte ulusal ve uluslararası gündemin önemli konusu olan Doğu Kudüs’ün Filistin Devleti’nin başkenti olması için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Birleşmiş Milletler nezdindeki kararlılığı ve dik duruşunda, ülkemizin güvenliği için şanlı ordumuzun gerçekleştirmiş olduğu Zeytin Dalı Harekatı, Fırat Kalkanı Operasyonunda ve 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin maruz kaldığı kalleş darbe girişiminde millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara itibar etmeyerek üstlerine düşen görev ve sorumlulukları layıkı ile yerine getirmişlerdir. Bununla beraber AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu güne dek gazetecilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönünde attığı adımlar ulusal ve yerel medyamızın gelişimi açısından da önemli bir rol oynamıştır.” ifadeleriyle sonlandırdı.

“EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIM”

 AK Parti Kocaeli Milletvekili Şeker basın açıklamasını, “Vatandaşlarımıza hızlı ve doğru haber iletmeyi ilke edinerek çalışmalarını sürdüren yerel ve ulusal basın mensuplarımızın, geçmişten günümüze emeği geçen yazılı, görsel ve işitsel basın çalışanlarımızın ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü ‘’ en içten dileklerimle kutluyor, doğru ve tarafsız haber yapma yolunda gece gündüz özveriyle yaptıkları çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” ifadeleriyle sonlandırdı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vekil, Şeker,, gazetecileri, unutmadı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı