Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 13:05
 
Veli Geliştirme Eğitim Programı Tamamlandı
Darıca Final Okulları velilerine yönelik düzenlenen sertifikalı ‘Veli Geliştirme Eğitimi Programı’ tamamlandı.
Darıca Haberi
Veli Geliştirme Eğitim Programı Tamamlandı

Darıca Final Okulları bünyesinde 6 Mart’ta başlayan ‘Veli Geliştirme Eğitimi Programı’ 10 Nisan’da tamamlandı. Eğitim programı süresince Kuşaklar ve Özellikleri-Sevgi, Saygı,  Güven, Özgüven-Yaratıcılık Liderlik Kültür-Öğrenci Başarısında Anne Baba Tutumları-Aile Tipleri ve Özellikleri-Hedef Belirleme ve Motivasyon-İletişim-Yaş Gruplarına Göre Çocukların Gelişim Özellikleri-Sorun Çözme Becerileri konuları işlendi. Uygulamalı, görsel sunumlu, soru yanıtlı, çerçevede etkili bir seminer programı katılımcı velilerin memnuniyetiyle son buldu. Aktif ve devamlı katılan 44 veliye veli geliştirme eğitimi sertifikası törenle dağıtıldı.

DEĞER KATMAYA ÇALIŞTIK

Gerçekleştirilen sertifika dağıtım töreninde bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı ve Özel Darıca final Okulları Genel Müdürü Murat Kaya, “Öğrenen okul, öğrenen veli anlayışı içinde okulumuz velilerinin ‘Biz’ kültüründe buluşmasına değer katmaya çalıştık. Bilinçli anne babalar nitelikli ve kaliteli çocuk yetiştirilmesine daha sağlıklı rehberlik yapacaktır. Bu çalışma ile okul kültürümüze de değer kattığımızın inancındayım. 6 Haftalık bu faaliyet ile önemli konuları işledik. Ayrıca katılımcı velilerimizin ve çalışanlarımızın adına TEMA Vakfı’na birer fidan bağışında bulunduk.

YENİ BAKIŞ AÇISI

Tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Umarım edinilen bilgilerle yarından itibaren yaşamsal ilişkilerimize yeni bakış acıları sunabileceğiz.” dedi. Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı ve Özel Darıca final Okulları Genel Müdürü Murat Kaya konuşmasının ardından katılımcılara sertifikalarını ve TEMA Vakfı’na bağışlanan fidan belgelerini takdim etti. Eğitim programına katılan veliler eğitimden memnuniyetini dile getirerek teşekkür ettiler. Veliler ayrıca yeni bir eğitim programında buluşma temennisinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Veli, Geliştirme, Eğitim, Programı, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı