Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 15:14
 
“Verilen sözleri yerine getireceğiz”
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.
Kocaeli Haberi
“Verilen sözleri yerine getireceğiz”

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan basın açıklamasında sözlerine, “29 Ekim’di. Cumhuriyetimizin 94. Yılını icra ettik. Bizler 7 il başkanıyla daha yoğun bir katılım olması hususunu konuşmuştuk. Dünkü kutlamalara baktığımızda bir evvelki kutlamalardaki katılım eksikliğini giderdik. Cumhuriyetimize, devletimize ve geleceğimize sahip çıkma anlamında önemli bir duruş sergiledik. İçinde bulunmaktan gurur duyduğum bir tabloydu” ifadeleriyle başladı.

“ZIRVALAMADA ZİRVE”

SP İl Başkanı Nurettin Çelik’in Kartepe Zirvesi’ni “Zırva” olarak nitelendirmesinin hatırlatılması üzerine değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, “26 ülkeden akademisyen geliyor.  Bir bakıyoruz organizasyonun yapıldığı sabah gazetelere açıklamalar yapılıyor ve “Kartepe Zırvası” diye ifade kullanılıyor. Program bir bitsin sonra eleştirini yaparsın. Zırvalamada zirveye oturmaktır. Bu muhalefet tarzının bittiğini Nurettin beyin anlaması lazım. Bu manevralar pek mesafe kat etmez. Büyükşehir Belediyeleri kendi şehirlerini marka yapabilmek için birçok organizasyon yapar. Bu zirve kaça mal olmuştur buna bakılmaz. Ben Nurettin beyin bilerek konuştuğunu zannetmiyorum. Böyle bakarsak birçok hizmetin yapılmaması lazım” diye konuştu.

 KONGRE TAKVİMİ NETLEŞMEDİ

Teşkilat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Ceyhan, “AK Parti kongreleri büyükşehirlerde erteleme kararı aldı. 30 büyükşehir. Takvimsel bir  durum henüz oluşmadı. Ben Kasım ayının sonundan itibaren ilçe kongrelerinin icralarına başlanacağını düşünüyorum. Biz bir eylem planı yaptık. 4 kongre ertelenince hızlı bir şekilde kongresi yapılan ilçelerin çalışmalarına başlama kararı aldık. Biz seçime bir ay kala hazırlanan bir parti değiliz. Yarın seçim olacakmış gibi çalışmak bizim felsefemizdir. Teşkilatlarımıza hayırlı olsun ziyaretleri yapıyoruz” dedi.

“BELEDİYE ÇALIŞMALARI İNCELENECEK”

“AK Parti eğitime önem veren bir parti” diyen Ceyhan, “Kongresi tamamlanan ilçelerde yıl başında eğitimler verilecek. 3 ana konuda eğitimler olacak. Çalışmalar başladı. Kışın soğuk anında evde yatmadan çalışacağız. Biz belediye çalışmalarını takip ediyoruz. Nasipse Kasım ayı içerisinde 8 ay önce yaptığımız ve belediye çalışmalarını incelediğimiz toplantılarımızı yine yapacağız. Çalışmaları değerlendireceğiz, bitmeyen çalışmaların bitmesi için elimizden geleni yapacağız. Böylelikle 2019 Mart’ına geldiğimizde söz verip de yapmadığımız hiçbir çalışma kalmamış durumuna geleceğiz. Hafta sonlarında bakan bey geldiğinde 1 ya da 2 ilçeyle ilgili istişarelerde bulunuyoruz. İstişareyi merkeze koyan bir partiyiz” şeklinde konuştu.

“O PARTİ’YE İYİ GELMEZ”

İYİ Parti’ye ilişkin açıklamalarda bulunan Ceyhan CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın istifa ederek Akşener’in partisine geçişine göndermede bulunarak, “İYİ Parti’yi değerlendirecek kadar inceleme fırsatım olmadı. Partileri millet kurar. Partileri liderleri kurmaz. AK Parti kurulduğunda milletin talebiyle başlayan bir hayat hikayesi vardı. O günkü ihtiyaçtan AK Parti doğmuştu. O günden itibaren AK Parti millete hizmet ediyor. Bugün baktığınızda üç beş kişi dışında . Süreci göreceğiz. Şu anda ciddiye alıp çok uzun uzun değerlendirmelerde İlk milletvekili istifası kimden olduysa bu parti o partiye İyi gelmez” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Verilen, sözleri, yerine, getireceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı