Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 09:33
 
Wikipedia, "Türkiye'yi Özledik" Kampanyası Başlattı
Ülkemizde 10 ay önce erişime engellenen dijital ansiklopedi Wikipedia, "Türkiye'yi özledik" isimli bir kampanya başlattı.
- Haberi
Wikipedia,

Dünyanın en büyük ve sürekli güncellenen ansiklopedisi Wikipedia (Türkçesi Vikipedi), 10 ay önce Türkiye'de erişime engellenmişti. Bugün Facebook sayfasından "We Miss Turkey" (Türkiye'yi Özledik) isimli bir kampanya başlatan Wikipedia Vakfı, bir hafta boyunca Türkiye'ye dair içerikler paylaşacaklarını duyurdu.

FACEBOOK'TAN KAMPANYA BAŞLATILDI

Kullanıcılarının Türkiye'ye dair sorularını yanıtlayacağını duyuran Vikipedi, ayrıca destekçilerinden Facebook profil fotoğraflarına "We Miss Turkey" yazılı çerçeveleri eklemelerini istedi. Kullanıcılar bir hafta boyunca #WeMissTurkey etiketini kullanarak Vikipedi'ye Türk kültürüne ve güncel olaylara dair sorular sorabilecek. Vikipedi'nin bu hamlesinin ardından engellenmesine sebep olan içerikleri güncelleyebileceği ve erişim engelinin kaldırılması için yeni girişimlerde bulunabileceği tahmin ediliyor. Ancak Vikipedi'den bu iddiayla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Wikipedia,, "Türkiye'yi, Özledik", Kampanyası, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı