Haber Detayı
27 Kasım 2016 - Pazar 12:48
 
YILMAZ, “KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLEMELİ”
Kocaeli Haberi
YILMAZ, “KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLEMELİ”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz TBMM Genel Kurulunda söz alarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu hafta parti grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalardan dolayı kamuoyundan özür dilemeye davet etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftalık Meclis grup toplantısında Hükümeti şehitler arasında ayrımcılık yapmakla suçlamıştı. Bunun üzerine TBMM Genel Kurulunda söz alan Mehmet Akif Yılmaz, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yönelik “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu bu haftaki grup toplantısında bir skandala imza atmış, Hükümetimizin şehitler arasında ayrımcılık yaptığını, 15 Temmuz şehitlerinin çocuklarına tanınan askerlik muafiyeti hakkının PKK'ya karşı mücadelede şehit düşen ailelerin çocuklarına tanınmadığını, bunun bir ihanet olduğunu iddia ederek şehitler üzerinden tam da bir siyasi istismar örneği sergilemiştir.” dedi.

“YALAN BEYANLA KAMUOYUNU ALDATIYOR”

Mehmet Akif Yılmaz yaptığı konuşmasında CHP Genel Başkanını kamuoyundan özür dilemeye davet ederek şöyle devam etti: “Yapılan açıklamalarla bunun koca bir yalan ve iftira olduğu, hepsinin aynı düzenlemeden yararlandığı ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu ise hâlâ sessiz. Şimdi kamuoyu, yalan beyanla kamuoyunu aldatan Kılıçdaroğlu'ndan bir özür beklemektedir. Bu özür gelmediği takdirde, Kılıçdaroğlu'nun kamuoyunda siyasi çıkarları için yalan beyanla insanları aldatan, iftira eden bir müfteri konumunda kalacağını beyan ediyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YILMAZ,, “KILIÇDAROĞLU, ÖZÜR, DİLEMELİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı