Haber Detayı
01 Ağustos 2018 - Çarşamba 10:42
 
YILMAZ TUNALI VE FERHAT YILMAZ
Darıca Haberi
YILMAZ TUNALI VE FERHAT YILMAZ

Dün gerçkeleşen Gebze Ak Parti İlçe Başkanlığı Binasında İlçe Başkanı İrfan Ayar, "Artık yüzümüzü yerel seçime çevirdik. Bundan sonraki planlamalarımız, programlarımız yerel seçim üzerine olacak ve o yönde performans harcamak üzere bir süreç içine gireceğiz."dedi.

Aslında Gebze Ak Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar yerel seçim startını bu şekilde basın kuruluşlarına resmi bir açıklama ile veren ilk ilçe olsa da bölgemiz genelinde geride kalan 3 ilçede de bu hareketlilik sözkonusu.

Bu çerçevede özellikle Darıca'da başlamak üzere olan yerel seçim sürecinin giriş kapısında bir yazı kaleme almak istedim. Her ne kadar Darıca Belediye Başkanlığı için Ak Parti'de aday adayı girişiminde bulunacak olan isimler az çok kendini ön plana çıkarmaya yada ismi kulislerde telafuz edilmeye başlansada yerel seçim sadece belediye başkanlığı üzerine bir seçim atmosferi değil. Bunun muhtarlık kanadı ve Darıca Belediye Meclis Üyeliği kulvarıda var. Darıca'da belediye başkanlığı için aday adayı girişiminde bulunacak yaklaşık 10'a yakın Ak Partili isim 18 Ağustos tarihini bekliyor. Bu tarih çizgisinden sonra Darıca'da da şansını değerlendirebileceğiz bence bir 15 isim kamuoyunda konuşulacak. Süreç ilerledikçe sayı 20'ye yaklaşacaktır.

Darıca Belediye'nde meclis üyesi olarak görev alacak Ak Partili isimleride çok konuşacağız. Mevcut meclis üyelerinide yeni meclis üyesi olması muhtemel isimleri de bol bol değerlendireceğiz. Halen Darıca Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan ve hangi isim Belediye Başkanı olursa olsun meclis üyeliği görevine devam edecek net isimleri de yazabilirim. Kişilik olarak herkesle uyum içinde olan profile sahip olan, kimseyle gerginliği, küskünlüğü olmayan, nezaketi, saygınlığı ve samimiyeti ön planda olan bana göre iki Ak Partili Meclis Üyesi Yılmaz Tunalı ve Ferhat Yılmaz, yerel seçimler sonrası Darıca'da kim belediye başkanı olursa olsun mecliste yerini almaya en büyük aday isimler olarak yazabilirim. Diğer meclis üyeler kendi profilleri dahilinde nitelikli, saygınlıkları olan, parti uyumuna bağlı kalan isimler olsada geçen 4 yıl içinde kiş,isel sıkıntılar nedeniyle göreceli bir yoruma hedef oldular. A kişisi gelse onu yazmaz B kişisi gelse onu yazar yorumu yapabilecek bir görüntü içindeler. 
Geçtiğimiz günlerde Şükrü Karabacak, Muzaffer Bıyık, Orhan Pala ve Ömer Öztürk'ün belediye başkanlık aday adaylıkları kulislerde başrol oynuyor diye yorumlamıştım. Bug
ün için bu isimlere ilave isimlerde yapabilirim. Mevcut bu 4 isim yada sonrasında ilave ettiğim isimlerden bir empati yapacak olsam Ferhat Yılmaz ve Yılmaz Tunalı bütün adayların listesinde yer alabilecek bir uyum profiline sahipler. 

Darıca Belediye Başkanlığı için 20 aday adayı olsa mevcut meclis üyelerinden hangi ismi değerlendirsem 19'unun listesinde olsa birinin olmayacak bir değerlendirme sonucum ortaya çıkıyor. Bazıları 10'un listesinde olur diğer 10'un olmayabilir. 
Nedenlerini ile yazımı bütünleştirmek isterdim. Ancak sonuçta yaşanan ikili ilişkileri yada siyaseten parti yatak odalarını deşifre etmeyi uygun bulmuyorum. 
Uyumsuzlukları, yaşana gerginlikleri, küskünlükleri, itişmeleri, kakışmaları kaleme almaktan çok uyumu, samimiyeti, sıcaklığı, hoşgörüyü ve güzellikleri ön plana çıkarmak bardağın dolu tarafını görme niyetimi ortaya koymak istedim. 
Buna uygunda sadece Yılmaz Tunalı ve Ferhat Yılmaz'ı ön plana çıkarmanın onların hakkı olduğunun altını çizmek istedim.

SAYGILARIMLA

Kaynak: Editör:
Etiketler: YILMAZ, TUNALI, VE, FERHAT, YILMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı