Haber Detayı
27 Ağustos 2018 - Pazartesi 10:10
 
Yabancı Sermayenin Cazibe Merkezi: GEPOSB
Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erkan, “Türkiye Sanayisinin Odağında olan GEPOSB, yerli ve yabancı sermayenin cazibe merkezidir.” dedi.
Gebze Haberi
Yabancı Sermayenin Cazibe Merkezi: GEPOSB

Gelişen teknolojiler doğrultusunda hizmetlerini sürdürmeye devam eden GEPOSB, binlerce kişiye de iş imkânı sunuyor. Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erkan gelişen ve büyüyen GEPOSB ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Erkan, “2001 yılında 44 sicil numarasıyla Karma OSB Tüzel Kişiliği kazanarak sektörünün lideri olarak kurulan ve altyapı yatırımlarını tamamlayan Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi, katılımcılarının ihtiyaçları ve gelişen teknolojiler doğrultusunda hizmetlerini sürdürüyor.

TÜRKİYE SANAYİSİNİN ODAĞINDA

GEPOSB, Türkiye’nin kişi başına düşen üretim miktarının en yüksek olduğu İstanbul ve Kocaeli sınırının kesiştiği noktada, Gebze’de yer almaktadır. Ulaşım kolaylığı, pazara yakınlığı, teknolojik alt yapısı, tedarik kolaylığı ile ‘Türkiye Sanayisinin Odağı'nda’ olan GEPOSB, yerli ve yabancı sermayenin cazibe merkezidir. Bölge içerisinde Gıda, Tekstil, Plastik, Elektrik-Elektronik, Makine, Kimya, Otomotiv, Petrokimya, Metal, Madeni Eşya, Cam, Sağlık ve Bilişim sektörlerine ait firmalar yer almaktadır. Yaklaşık 12 bin 500 kişiye istihdam sağlayan GEPOSB’da yüzde 100 doluluk oranı sağlandığında çalışan sayısının 14 bine ulaşması hedeflenmektedir.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yabancı, Sermayenin, Cazibe, Merkezi:, GEPOSB,
Yorumlar
Haber Yazılımı