Haber Detayı
24 Eylül 2018 - Pazartesi 12:32
 
YAĞMUR ADAYIM DEDİ
Gebze Haberi
YAĞMUR ADAYIM DEDİ

Fazlı Yağmur Gebze Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği Başkan Adaylığını açıklamasının ardından yaptığı değerlendirmede, “ Merhum Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın açtığı kapsayıcı ve demokratik sendikacılık yolunda, temel ilkelerimiz ekseninde yürüttüğümüz istişareye dayalı sendikacılık anlayışının devamını sağlamak adına Gebze Eğitim Bir Sen temsilciliği için yeniden adayız. Önceki süreçte belirlediğimiz, her üyemizi değerli gören, üyelerimizin istekleri ve hakları etrafında toplanan, kararlarımızı alırken şeffaflığı ve istişareyi ölçü alan, söylem ve eylemlerinde açıklığa ve dayanışmaya önem veren ilkeli yaklaşımımızın devamı için üyelerimizi yanımızda görmek temennisiyle yola devam etmek istiyoruz.

GELECEK DÖNEMİN TEMİNATINI OLUŞTURUYORUZ

Yönetimde bulunduğumuz süreçte yaptığımız işler gelecek dönemin teminatını oluşturmaktadır. Gebze Eğitim Bir Sen yönetimi olarak içinde bulunduğumuz dönemde üyelerimizin özlük hakları için mücadele ettik, mesleki gelişimleri için çeşitli seminer ve konferanslar düzenledik, aile olma şuuru ile sosyal etkinlikler ve  geziler tertip ettik, görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavları için kurslar açtık, kitaplar bastırdık, üyelerimizin ihtiyaçlarına dönük kurslar ve eğitim programları organize ettik. Tüm üyelerimizin yerel hak ve taleplerini yakından takip ettik ve akılcı yöntemlerle sorunları çözmeye gayret gösterdik. Kavgadan ve gerilimden uzak bir anlayışı düstur edindik. Elimizden geldiğince gücümüz yettiğince her üyemizin yanında olmaya, gönlüne dokunmaya çabaladık. Üyelerimizin ihtiyaçları çerçevesinde farklı sektörlerde hizmet veren kurum ve kuruluşlarla indirim anlaşmaları yaptık. Karar ve eylem süreçlerinde gerek bire bir gerekse temsilcilerimiz aracılığı ile üyelerimizin fikirlerini almaya gayret ettik. Yeni dönemde de oluşturacağımız istişare kurulları ile aynı demokratik yaklaşım ve yeni projelerle kol kola yola devam edeceğiz.

DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM

Yeni süreçte de üyelerimizi ile yapacağımız istişareler sonucunda yeni anlaşmalar, geziler, seminer ve konferanslar yapmaya, atölye çalışmaları ve projeler üretmeye durmadan, dinlenmeden, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bizler Sendikacılığı bürokratik ve statükocu yaklaşımların çok uzağında olması gereken bir süreç olarak görüyoruz. Bu yaklaşımımız kapalı kapılar ardında üyelerden bağımsız ve habersiz karar alma anlayışının tam karşısında durmaktadır. Üyelerimizin çokluğu bizim için bir güç merkezi değil büyük bir birliktelik sebebidir. İnanıyoruz ki Yeni Türkiye’de “ben yaptım oldu, biz hep varız, biz varken başkasına gerek yoktur” tarzında yaklaşımlar kendisine yer bulamayacaktır. Başarı ancak katılımcı, kucaklayıcı ve demokratik yaklaşımlarla mümkündür. İşte bizler de bu süreçleri özümsemiş, tüm üyelerini yönetiminin bir parçası gören, özgüveni tam, durduğu yerin farkında olan, genç ve dinamik ekibimizle yeni dönemde de yeni ve büyük projelere yürümek istiyoruz. Bu vesile ile 13 Ekimde yapılacak demokrasi şölenimizde tüm üyelerinizi Özgür iradeleri ile oy kullanmaya ve yeniden büyük adımlar atmak için bize destek olmaya davet ediyoruz. “dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAĞMUR, ADAYIM, DEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı