Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 10:31
 
Yaman’dan Demirci’ye Ziyaret
AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’yi ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Yaman’a yatırımlar hakkında bilgiler veren Demirci, Cuma günü Kocaeli’nin en modern ve donanımlı tesisi olma özelliği taşıyan Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nin açılışını yapacaklarını belirtti.
Çayırova Haberi
Yaman’dan Demirci’ye Ziyaret

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’yi ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Yaman’a Çayırova’nın değişim sürecinin 2014 yılında başladığını aktaran Demirci, 40 tanesi büyük olmak üzere 80 projeyi tamamladıklarını ifade etti. AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’a kısa bir sunum gerçekleştiren Belediye Başkanı Şevki Demirci, ilçede eğitimden sağlığa, sanattan spora, altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan çevreye kadar yatırımlar gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

“4,5 Yılda 450 Milyon Liralık Yatırım Yaptık”

Üçlü Olsun Güçlü Olsun prensibiyle Hükümet, Büyükşehir ve İlçe Belediyesi olarak uyum içinde 4,5 yılı dev hizmetlerle tamamladıklarını belirten Demirci, Çayırova’nın geleceğini inşa ederken ortak akılla yönetimin büyük bir önem arz ettiğini söyledi. Bu yatırımları yaparken her kesimin fikrini aldıkları gibi bölge milletvekilleriylede uzun uzun istişareler gerçekleştirdiklerini vurgulayan başkan Demirci, “Kocaeli’mizin gelişiminde büyük katkı sunan bir ilçeyiz. Gerek sanayi, gerekse de lojistik üs olarak görülen Çayırova’mız aynı zamanda İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nin merkezi konumunda. Her alanda yaptığımız yatırımlarla kentleşme ve kentlileşme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Dev yatırımlar, hizmetler gerçekleştiriyoruz. İlçemiz 2014 yılından bu yana büyük bir değişim yaşadı. 4,5 yılda 450 Milyon Lirayı bulan projeler ürettik. İçinde bulunduğumuz yılda da birçok projeyi tamamlarken, yeni  projelerde de büyük bir ilerleme kaydettik” dedi.

“Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezimizi 9 Kasım’da Açıyoruz”

Yaptıkları yatırımları anlatan Demirci, “Çayırova’nın eğitsel, kültürel, sosyal, sportif ve ekonomik açıdan gelişiminde rol alan 2 dev kültür merkezi ve 1 kent park inşa ettik. Bu üç projemizden biri olan Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezimizi 9 Kasım Cuma günü açıyoruz. Bir diğer projelerimiz olan Kent Park ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezimiz içinde açılış hazırlıklarımızı tamamladık. Yine bu projelerimizin devamı ve son adımı olan, 4K’yı tamamlayan Kent Meydanı içinde çalışmalarımıza başladık. İlçemizin her bir mahallesine inşa ettiğimiz semt konaklarımız ile eğitimi, sağlığı, sanatı, sporu, sosyo-kültürel alanları tek bir çatı altında hizmete sunduk. Ayrıca yeni semt meydanlarımız ve sosyal tesislerimizle sosyal yaşam alanlarının sayısını arttırdık. Ulaşım alanında da büyük yatırımları Hükümetimiz, Büyükşehir’imizle birlikte ilçemize kazandırdık. 80 Proje ürettiğimiz 4,5 yılda semt pazarlarımızı tamamlayarak hizmete sunduk. Yine prestijli caddelerimiz ve mahalle meydanlarımızla çalışmalarımızı taçlandırdık.” dedi.

Yaman, “Çayırova Yatırımlarla Değişimi Yaşadı”

Gerçekleştirdiği ziyarette Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin yapmış olduğu her bir yatırımı yakinen takip ettiğini ve özverili çalışmalarından dolayı başkan Demirci’yi örnek gösterdiklerini açıklayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, 4,5 yılda ilçenin büyük bir değişim yaşadığını söyledi. Her alanda yapılan hizmetlerle Çayırova’nın yaşanabilir bir kent kimliği kazandığını açıkça söyleyebileceklerini ifade eden Yaman, baştan sona değişen bir Çayırova’nın olduğunu söyledi. Hükümet noktasında tüm desteği verdiklerini ve bu desteklerin artarak devam edeceğinin altını çizen Yaman, Büyükşehirle yapılan yatırımlarında ilçeye farklı bir değer kattığını dile getirdi. İlçenin sanayi şehri kimliğinin yanı sıra yapılan yatırımlarla eğitim, kültür ve spor şehri kimliğini de kazandığını açıklayan Yaman, planlanan ve yatırım planlarında yerini alan projelerin devam edeceğinin de müjdesini verdi. İlçede eksik görülen Devlet Hastanesi başta olmak üzere diğer yatırımlarında başlanıp tamamlanacağını belirten AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, yapmış olduğu her bir yatırım için başkan Demirci’yi tebrik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaman’dan, Demirci’ye, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı