Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 14:09
 
Yazıklar Olsun!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KHK'yı eleştiren Abdullah Gül'e tepki gösterdi: Bizim dava arkadaşlarımız neden Bay Kemal'in kayığında. Husumet kervanına katılanlara yazıklar olsun.
Siyaset Haberi
Yazıklar Olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KHK'yı eleştiren Abdullah Gül'e bir kez daha tepki gösterdi: Bizim dava arkadaşlarımız neden Bay Kemal'in kayığında.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Darbe girişiminden yaklaşık iki hafta sonra çıkardığımız KHK'da kamu görevlilerinin aldığı kararlar ve eylemlerinin sorumluluk doğurmayacağı hükmünü getirmişiz. Üstelik bu kararname Meclis'te de görüşülerek yasalaşmıştı. Yani tüm vekillerin haberi var. Aynı hükümleri içeren düzenlemeye 15 Temmuz'da cesaretle darbecilere karşı koyan sivil vatandaşlar için de ihtiyaç duyulduğu görülmüştür. Nedense büyük bir gürültü koparılmaya başladı. Bana göre büyük değil. Tuhaf kampanyalar başlatıldı. Hatta içimizden bazıları da bu kampanyaya katıldı. 16 Nisan'da da bugün bu kampanyaya katılanlar 'Evet' demedi. Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz Bay Kemal'in kayığına biniyorsunuz. Özellikle CHP'nin bazı milletvekilleri her türlü terbiye ve haysiyet sınırını aşan cümlelerle güya hükümete ama aslında millete hakaret etmeye başladı. Hele Muğla Milletvekili var ki, terbiyesiz, ahlaksız ifadelerle benim milletime saldırmıştır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yazıklar, Olsun!,
Yorumlar
Haber Yazılımı