Haber Detayı
10 Şubat 2016 - Çarşamba 10:13
 
Yeni Stat inşaatında AK Parti incelemesi
Stad inşaatına gelen AK Parti heyetine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintımar ile inşaatın müteahhidi Albayraklar-Öztaş iş ortaklığı yetkilileri bilgi verdiler.
Kocaeli Haberi
Yeni Stat inşaatında AK Parti incelemesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmit Alikahya mevkisinde yaptırılan şehrimizin yeni futbol stadyumu inşaatının önemli konukları vardı. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Milletvekili M.Akif Yılmaz ve İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ile, AK Parti İl Yönetim Kurulu yelerinden bir grup, inşaatta incelemeler yaptılar.
 

SÜPER LİG'DE TAKIMIMIZ OLMALI 
Stat inşaatının geldiği aşamadan memnunluk duyduklarını belirten AK Parti İl Başkanı Ceyhan, “İlimizde devam eden yatırımları yerinde görmek, takip etmek adına ziyaretler yapıyoruz. Yeni şehir stadı Kocaeli’ye çok yakışacaktır. Umarım bu stadyum bitene kadar ilimizin Süper Lig’de de bir temsilcisi olmasını arzu ederiz” dedi. Kocaeli Milletvekili Yılmaz da, çok nadide bir eserde inceleme yaptıklarını söyledi, “Vaatlerimizin yüzde 66’sı tamamlandı. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AK Parti kadroları yurdun dört bir yanında hizmet üretmeye devam ediyor” dedi. 

YÜZDE 70 SEVİYEYE GELİNDİ
İnşaatı inceleyen AK Parti heyetine bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintımar da devam eden stadyum inşaatı hakkında şu belgileri verdi:
“Stat yaklaşık 150 milyon TL’ye malolacak. İnat yüzde 70’ler seviyesine ulaştı. Haziran ayında tamamlanıp, açılmasını umuyoruz.  Bin 750 araç kapasiteli otoparkı olacak. Çevresine 4 bin ağaç dikilecek. Ülkemizin en yeşil statlarından biri olacak. İlimizde 80 bini aktif, 181 bin lisanslı sporcu var. Bu stat sadece futbola değil. Pek çok spor branşındaki yarışmalara evsahipliği yapacak.”
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Stat, inşaatında, AK, Parti, incelemesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı