Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 12:33
 
Yeniden Refah Gebze’den Cumaköy çıkarması!
Siyaset Haberi
Yeniden Refah Gebze’den Cumaköy çıkarması!

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, İl ve ilçe yönetimi, Cumaköy’de vatandaşlarla buluşarak, sorun ve taleplerini dinledi. Cumaköy muhtarı Hüseyin Ünal’ı Mollafenariköyü muhtarı Mehmet Ballı ve yönetimiyle birlikte ziyaret etti. Ziyarette, Yeniden Refah Partisinin yeni kurulan bir siyasi hareket olduğunu ama kısa sürede Dr. Fatih Erbakan liderliğinde tüm ülkede teşkilatlandığını belirten Kılıç,  Köylülerimizin birinci derecede şikayetlerinin başında Tarım arazilerinden alınan arsa vergileri olduğunu bunu gündeme daha önce taşıdıklarını ama bu konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

“ORMAN KÖYLÜSÜYLE ORMANLARIMIZI BARIŞTIRACAĞIZ”

Kılıç, “Tarımın ve hayvancılığın bitme noktasına geldiği, çiftçimizin, köylümüzün ürününün gelirinin, üretim maliyetinin yarısını karşılamaya yetmediği bir Türkiye olabilir mi?, Orman köylüsüyle ormanlarımızı barıştıracağız. Köylüsü olmayan ormanı korumanın son derece zor olduğu uygulamalarla görülmüştür. Bu düşünceden hareketle, orman köylüsünün gelirlerini arttıracak tedbirler alınacak, orman köylülerinin köylerini terk etmemeleri sağlayacağız" dedi.  

“TARLA VASFINDAKİ ARAZİLERDEN VERGİ ALINMAMALI”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumaköy Muhtarı Hüseyin Ünal, Tarla vasfındaki arazilerinin arsa vergisi üzerinden alınmasını öngören yasanın Gebze Belediye meclisinde bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Bu konuyu kamuoyuna taşıyan Yeniden Refah Partisi İlçe Teşkilatına teşekkür etti. Ziyarette Köylerden sorumlu ilçe yönetim kurulu üyeleri  Raif Öz, Cumaköy Temsilcisi  Ahmet Erdoğan  Gençlik Teşkilatı ilçe yönetim kurulu üyesi İsmail Hancı’da hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeniden, Refah, Gebze’den, Cumaköy, çıkarması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı