Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 09:59
 
Yerel Seçime Doğru
Gebze Haberi
Yerel Seçime Doğru

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri sonrasında gözler yerel seçime döndü. Partililer kısa bir yorgunluk atmalarının ardından siyasi yoğunluk ülkemizde baş gösterecek.

Seçimin adı yerel olunca bende kendi bölgemiz üzerinden bazı değerlendirmeler yapmak isterim. Aslında daha doğru bir şekilde belirtmek gerekirse sokaktaki vatandaşın söylemlerinin doğruluk ve absürt noktasında ki boyutunu sizlerle paylaşmak isterim

İşte sokakta konuşulanlar…

“Yerel seçimler Ekim ayında yapılacak. Tam tarih olarak da 14 yada 28 Ekim olarak belirlenmiş.” Bilindiği üzere bu tarihte yapılması için erken seçim kararı alınması gerekir. Henüz böyle bir karar ortada yok.

“CHP’nin Darıca’da ki Adayı Yakup Törk, ilçe başkanlığına ise yerine Ali Güneş düşünülüyor. Bir kesim ise Kadir Işık’ı dillendiriyor.” Şayet Törk, Belediye Başkan Adayı olursa avantajlı bir çalışma ortamı için kendi oluşturduğu yönetimle seçime girmek ister. Ali Güneş yönetimden biri değil. Kadir Işık ise yaşadığı bu kadar olumsuz bir performans sonrası bu makam için atanırsa partide kıyamet kopar.

“Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Ali Osman Gür, Çayırova Belediye Başkanlığı’na aday olacak.” Bu söylem Çayırova ‘da Şevki Demirci ve Ali Osman Gür arasındaki uyum ve ahengi bozmak isteyen bir grubun söylemi. Yine işbaşındalar. İhtimali yok denecek kadar düşük bir söylem.

“Darıca’da daha önce hakim ve savcı olarak görev yapmış birinin Ak Parti’nin adayı olarak şimdiden belirlendi.” Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bir dönem daha belediye başkanlığı istiyor. Bunu sağır sultan bile duydu. Başkan Karabacak’ın bugüne kadar isteyip de alamadığı bir şey görmedim. Ak Parti belki Karabacak’ı aday göstermez ama o hakim emeklisi kişiyi de tahmin edemedim.

“Şevki Demirci, Gebze Belediye Başkan Adayı olacak” Bu söyleme Başkan Demirci’de çok gülüyor. Eğer bir sürpriz olmazsa Demirci tekrar Ak Parti’nin Çayırova Belediye Başkan Adayı olur.

“Meclis Üyesi İbrahim Karslı, Törk’ün belediye başkanı adaylığı sonrası ilçe başkanı olmak için meclis üyeliğinden istifa etti.” İbrahim Karslı, Meclis Üyeliği istifa kararını hayata geçirmedi. Yani vazgeçti.

“Adnan Köşker’e adaylık verilir mi?” Köşker’in bir dönem daha belediye başkanlık yapma hakkı var. Ancak partisi değerlendirir mi bilemiyorum. Aslında cevabını benim de merak ettiğim bir soru.

“Lokman Kılıç Dilovası Belediye Başkanlığı’nı düşünüyor” Valla bu söylemde çok ilgin. Gerek GENÇSİAD’da gerekse başta Dilovası Polis Derneği’ndeki başarılı çalışmaları ile bölgemizde önemli bir vizyon sahibi olan Lokman Kılıç bu işi de başarı ile yapacak donanımda. Ancak son dönemde ki iş yoğunluğu ve yatırımlarının arasına bir de seçim yarışı sokacak durumda olmadığını iyi biliyorum.

“Orhan Pala Darıca için tekrar aday adayı olur mu?” Cevabını benim de merak ettiğim sorular arasında.

“Nail Çiler Gebze Belediye Başkanlığı düşünüyor” Bu söylemde özellikle GTO seçimleri sürecinde yoğun konuşuldu. Bence düşünmüyordur. Zaten bölgenin 5. Belediye Başkanı gibi… Bulunduğu konum zaten siyaset üstü… Nail Çiler’in gündeminde siyasi bir oluşum olmadığı yönünde fikrim var.

Devam edecek…

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yerel, Seçime, Doğru,
Yorumlar
Haber Yazılımı