Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:06
 
Yılmaz’dan çok sert tepki!
CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İstanbul’da seçimlerin iptal edilerek yenilenmesi kararını değerlendirdi. Yılmaz, sert sözlerle alınan kararı eleştirerek şu ifadelere yer verdi:
Gebze Haberi
Yılmaz’dan çok sert tepki!

“Kendi yönettikleri ve tüm seçim hilelerinin tek adresi olarak görülen AKP, birinci çıktıkları sandıklarda usulsüzlük var diyerek itiraz ediyor. Eğer bu sandıklarda usulsüzlük varsa birinci çıkan şaibe altındadır. Ülkenin pek çok yerinde ve ilimizde YSK’nın çifte standart uyguladığını gördük. Derince seçimlerine defalarca itiraz edildiği halde reddeden YSK, AKP itirazlarına pek çok örnekte görüldüğü gibi AKP lehine karar vermektedir. Ülkenin artık demokrasi ile yönetilmediği açıktır.

TÜRKİYE HALKI AKP’Yİ REDDEDİYOR

Ama AKP bu ülkenin yakasından düşmek istemiyor, düşemez. Çünkü hep söylüyoruz boğazlarına kadar ihanete gömülmüş durumdalar.  Geldikleri günden bugüne adları yolsuzluk ve usulsüzlük tarihinin altın sayfalarına yazıldı. İstanbul ana kaynaklarıydı. Kaybettiler, 2023’ü göremeyecekleri açıktı. Tüm foyaları ortaya saçılmak üzereydi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yapılan yolsuzluklar açığa çıkacaktı, buda onların sonu demekti. Demokrasinin son kırıntıları da kurda kuşa kurban edildi. Onlar kabullenmiyor, kabullenmeyeceklerde, seçimle gitmeyecekler ama bu halk onları gönderecek.

YSK ÖZGÜR DEĞİL

YSK özgür değildir suçu YSK’nın üstüne yüklemek AKP ve genel başkanını yada tek adam rejimini meşrulaştırır çünkü bu iktidar geldiği ilk günden beri cumhuriyetin kurum ve kuruluşlarını itibarsızlaştırma esasına dayalı bir anlayışı sergilediler ve dayattılar. Sonuç itibari ile Türkiye artık faşist bir diktatörlükle yönetildiğini beyan etmiştir ve topluma şu mesaj verilmiştir bize rağmen sandıkta siz kazanamazsınız. Geldikleri gibi gitmeyecekleri gerçeği artık daha net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz’dan, çok, sert, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı