Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 10:03
 
Yılmaz: “Güçsüz bir Türkiye istiyorlar”
AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Kocaeli Haberi
Yılmaz: “Güçsüz bir Türkiye istiyorlar”

 

“GÜÇSÜZ BİR TÜRKİYE İSTİYORLAR” 

2016 yılında artan terör olaylarını değerlendiren Yılmaz; “Batılı güçlerin yıllar önce Osmanlı coğrafyasını parçalayan ve yıkan acımasız, kanlı senaryolarıyla tekrar karşı karşıyayız. Osmanlıyı parçalayan Sykes-Picot Anlaşmasının 100.yılında, Anadolu’muzda ve Ortadoğuda yeni haritalar planlıyorlar. İstikrarsız, kaosun hakim olduğu, sömürüye açık bir Ortadoğu ve Türkiye hedefleri var. Ülkemizin güçlü yükselişini bir türlü önleyemedikleri gibi bölgede güçsüz bir Türkiye oluşturmak için her türlü kanlı, alçak, kalleş yöntemlere başvurarak Türkiye’ye diz çöktürmek istiyorlar. Allahın izni ve Milletimizin sağduyusuyla başaramayacaklar. Bu Şanlı Milletin de bir cevabı olduğunu unutuyorlar.”

“TARİHİ SÖMÜRGEDEN İBARET OLANLAR BİZE DERS VEREMEZ”

Mehmet Akif Yılmaz; “Batı’nın tarihi sömürge tarihidir. Medeniyetlerini kan, gözyaşı üzerinde kurdular. Afrika’dan Hindistan’a koca bir coğrafyayı “Biz medeniyeti getiriyoruz, demokrasi, insan hakkı getiriyoruz” diyerek yıllarca sömürdüler. Milyonlarca insanın kanına girdiler. Böylesine vicdan yoksunu bir topluluğun bize demokrasi, insan hakları dersi vermeye kalkması kabul edilemez. Şimdi onlara, yaptıkları zulmü yüzlerine haykıran, dünya beşten büyüktür diyen bir Türkiye var. Bu durumu hazmedemiyorlar. ” Dedi.

“AMAÇ ORTADOĞU HARİTASINI YENİDEN OLUŞTURMAK; BÖL, PARÇALA, SÖMÜR!”

“Üyesi bulunduğumuz NATO’nun 2006 yılında bir eğitim seminerinde yayınladığı haritaya bakılacak olursa hain planlarını aleni bir şekilde görebiliriz. Bu harita ilk yayınlandığında bizim askeri yetkililerimiz buna şiddetle karşı çıktı. Amaç apaçık belli; Ortadoğu’da ülkeleri etnik ve mezhep çatışmaları ile bölerek, kendilerinin kontrolünde bir Ortadoğu oluşturmak ve sömürü düzenine devam etmek. Yani, böl, parçala ve sömür politikası. Bizim Cerablus’ta ve El Bab’ta yaptığımız operasyonlar işte bu oynadıkları oyunları bozmaya yönelik operasyonlardır.” ifadelerini kullandı.

“TERÖRE VEREBİLECEĞİMİZ EN GÜZEL CEVAP BİRLİKTELİK”

“Ülkemizde ve Bölgemizde bu hain oyunların oynanmasına müsaade etmeyeceğiz. Terörün hedefine ulaşmasına izin vermeyeceğiz. Tabii bu sadece lafla olmayacak. Millet olarak korkmayacağız, paniğe kapılmayacağız, üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Birlikteliklerimizi ayrım yapmadan sürdüreceğiz. Millet olarak bu oyunu bozmanın tek yolu Birlik ve Beraberliğimizi koruyarak, cesaretle mücadelemize devam etmektir.” Dedi.

 “BİZİM REJİM SORUNUMUZ YOK, CHP’NİN İKTİDARA GELEMEME SORUNU VAR”

“CHP çıkmış kamuoyunda “Rejimi değiştiriyorlar!” yalanını söylüyor. Bizim rejimimiz 1923’te değişti. Cumhuriyet, yani Millet iradesinin hakimiyeti. Bizim Rejim sorunumuz yok, fakat çok partili hayata geçtiğimiz 1950’den bu yana Halkın teveccühünü bir türlü alamayan CHP’nin iktidara gelememe gibi bir sorunu var. Kopardıkları gürültünün altında bu endişe yatıyor. Millet iradesine, referanduma saygı duymayana bu Millet de saygı duymaz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz:, “Güçsüz, bir, Türkiye, istiyorlar”,
Yorumlar
Haber Yazılımı