Haber Detayı
17 Haziran 2018 - Pazar 09:53
 
Yok Olacak!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bürokratik oligarşiyi, biz şimdi bu yeni sistemle yeni dönemde kesinlikle yok edeceğiz." dedi. 
 
 
 
Siyaset Haberi


Kandil'e yönelik terör operasyonlarına ilişkin Erdoğan, "Bu son operasyonlarda oradaki çok önemli bunların toplantı alanlarını vurduk. Henüz neticesini almadık ama vuruldukları kesin." açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında, "ilk kez açıklıyorum" diyerek Kandil'de terör örgütü PKK elebaşlarının toplantı merkezlerinin vurulduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7 ve Ülke TV ortak canlı yayınında soruları yanıtladı. İcraatlarla ilgili Erdoğan, 'CHP, SP ve İYİ'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum, 'yapacaksınız tabi göreviniz değil mi' diyor olabilirsiniz, peki bizden öncekiler neden yapmadı' ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

SAKARYA'DA PATİLERİ KESİLEN YAVRU KÖPEĞİN ÖLÜMÜ

Bu olayda da bunlara bizim mesafeli veyahut da bir müsamaha göstermek mümkün değil. Yani bizim için bu noktada bir insan ölümü neyse buna da böyle bakıyoruz. Sapanca'da yaşanan olay sonrası savcılık soruşturma başlattı. AK Parti olarak, Hayvanları Koruma Kanunu'nu biz çıkarttık. Meclis'in yoğunluğu nedeniyle gündeme getirilmeyen hayvan haklarıyla ilgili yeni yaptırımları ve düzenlemeleri içeren hükümet tasarısını da inşallah seçim sonrası dönemde süratle yürürlüğe sokacağız.

SURUÇ'TA AK PARTİLİLERE SALDIRI

İbrahim arkadaşımız, bunlar ailece gerçekten teröre karşı mücadele veren yürekli bir aile. Burada esnafı dolaşırken, (İbrahim Bey'den bizzat dinledim), "bizim HDP'li olduğumuzu bilmiyor musunuz, buraya nasıl gelirsiniz" demişler. Sonra ağız dalaşı başlıyor ve saldırıyorlar. Özgürlük mücadelesi kendi ülkende, kendi kardeşlerine karşı verilmez. Ama bu PKK, kendilerine göre "özgürlük" mücadelesini ya dağlara kaçırarak, ya mağaralara sokmak suretiyle verir. Ya da öğretmenlerimizi, insanları kaçırarak verir. Böyle mi verilir özgürlük mücadelesi? Bizim silahımız oyumuzdur, bizim silahımız imanımızdır. Ama siz hala bu yola gelemediniz. 7 Haziran en önemli neticeydi, neticeyi aldınız. Ama şu an içeride olan kişi (Demirtaş) "dökülün sokağa" dedi. Ve 53 vatandaşımız öldürüldü mü, öldürüldü. Yasin Börü şehit edildi mi, edildi.

'HDP MAĞDURİYETİ OYNUYORLAR'  

HDP şimdi mağduriyeti oynuyorlar. Ama benim halkım bu oyunu yutmaz. "Daha çok demokrasi" dediğimiz zaman bundan ne anlıyoruz? Bir defa bu ülkede, hangi düşüncede olursa olsun, herkes bütün demokratik haklardan istifade edecektir. Asimilasyon, ret politikalarını kaldırdık. Biz milli birlik beraberlik, kardeşlik dedik, davet yaptık. Ama çukurlar kazıldı, tüneller kazıldı. Diyabakır'ın yıkılan saat kulesi, camiler... Şimdi buraları yeniden onardık. Artık Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin önünde kızları kaçırılan anneleri göremezsin. Artık yok.

İNCE'YE APOLET TEPKİSİ  

Sizin terörle mücadele adına yaptığınız bir şey var mı? FETÖ'yü de bir cümleyle geçiştirmişler. Sizin terör diye bir sorununuz yok zaten. Terörle mücadele eden Metin Temel Paşa'ya "apoletlerini sökerim" diyor. Geldiği gün hemen apolet sökecekmiş. O apoletleri sen mi taktın ki, sökeceksin. Sen ne zaman cumhurbaşkanlarının böyle bir şey yaptığını gördün. Ben dördüncü yılımdayım daha böyle bir adım atmadım. Ya bu insan, Cudi'de, Gabar'da operasyonları yürüten insan. Afrin'de bu işi yürüten o. Zeytin Dalı Operasyonu'nu yürüten komutan o. Senin bir defa nezaketen böyle bir şeyi söyleme hakkın yok. Bu, bizim kahraman askerimize büyük bir saygısızlıktır. Bürokratik oligarşiyi, biz şimdi bu yeni sistemle yeni dönemde kesinlikle yok edeceğiz.

'AK PARTİ TÜM TÜRKİYE'NİN PARTİSİ OLMUŞTUR'

Bakın ben "Kürt kardeşlerim" diyorum, "Kürtler" demiyorum. Çünkü bizim dinimiz ayette "inananlar kardeştir" diyor. Kürt kardeşlerim kendilerine başka bir devlet aramalarına, toprak aramalarına yok. AK Parti tüm Türkiye'nin partisi olmuştur. OHAL KONUSU Göreve geldiğimizde OHAL vardı, 1 ayda kaldırdık. Bugünün OHAL'i o dönemin OHAL'i değil. OHAL'i vatandaşlarımızın özgürlüğünde kullanmıyoruz. Ama o zamanın OHAL'inde ne vardı? Bölgede tüm ticari hayat durmuştu. Kan gövdeyi götürüyordu. Biz o dönemden geçtik. Ama bu dönemdeki OHAL'in amacı, FETÖ'nün Türkiye'yi soktuğu ortamdan ülkeyi kurtarmak. Şimdi herhangi bir olay kargaşa var mı, üniversitelerde bir olay duyuyor muyuz? Yok. Niye, OHAL var. Terörle mücadeleyi asla sekteye uğratmamamız gerekir. Türkiye'nin en önemli sorunu bu çünkü. Bunu başaracağız. Bunu başardığımızda ekonomi de iyiye gider, eğitim de iyiye gider. OHAL'i biz burada kullanıyoruz. Vatandaşlarımızın özgürlüklerini kısıtlayan bir konumda değil ki. Ben buradan, CHP'ye, Saadet'e, İYİ Parti'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Bakın bunları iyi değerlendirin. Bakın buralardan gidiyorsunuz, geliyorsunuz. Ha diyorsunuz, "göreviniz değil mi zaten". Peki bizden öncekilerin görevi değil miydi? Onlar niye yapmadılar?

İNCE'NİN 'BEYAZ TÜRK' AÇIKLAMASI

Türkiye'de beyaz Türklerin kimler olduğunu halkım biliyor. O efendi olmaya, biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Aramızdaki fark bu.

MUHARREM İNCE'NİN ÖĞRETMENLERİ SİGORTASIZ ÇALIŞTIRIP, MÜFETTİŞLERİ TEHDİT ETTİĞİ İDDİASI

Kalkıp da, patronu olduğu bir dersanede öğretmenlerin sigortasını ödemediği için bir sıkıntı yaşanmışsa, bir defa bu halktan da o öğretmenlerden de özür dilemesi lazım.

'BUNLARIN DERDİ SEÇİM DEĞİL, KOLTUK DAVASI'

Bay Kemal biliyor ki, Bay Muharrem seçilemeyecek. Ve koltuk noktasında bir kişiyi ekarte etmiş olacak. Bay Muharrem de biliyor ki, seçilemesem de "ben bunun başına illa bela olacağım" diyor. Yani CHP içerisinde bu çekişme devam edecek. Bunların derdi seçim değil, koltuk davası. "Bu koltuğu kim kapar" gayreti içerisinde yürütüyorlar süreci.

KILIÇDAROĞLU'NDAN KAZANILAN TAZMİNAT DAVALARI  

Fakir fukaraya, garip gurebaya dağıtmak en isabetlisi olur. Seçim de bir geçsin...

MÜNBİÇ MESELESİ

Münbiç, YGP/PYD'nin değildir. Münbiç yüzde 95 Araplarındır. Bu süreç Obama döneminde başladı. Obama'nın burada çok büyük haksızlıkları var. Yüz yüze de konuştuk. Ve bana söz verdi. "Burada ne YPG, ne PYD kalmayacak" dedi. Ama sözünde durmadı. Trump'la da konuştuk. Bunların Fırat'ın doğusuna yönelmesi ve buranın gerçek sahipleri olan Arapların geri gelmesi önemli. Münbiç yol haritasındaki başarıda (Dışişleri Bakanı) Pompeo'nın gayretleri oldu. Şimdi PYD/YPG Münbiç'ten çıkarılacak ve oranın gerçek sahipleri gelecek ve yerleşecekler.

KANDİL OPERASYONU

Bu son operasyonlarda oradaki çok önemli bunların  toplantı alanlarını vurduk. Henüz neticesini almadık ama vuruldukları kesin. Belki bu akşam TSK'nın sitesinde de yayınlanabilir. 'Kandil'de toplantı halinde vurulanlar arasında ciddi  isimler var mı?' sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Biz bunu büyük ihtimal olarak görüyoruz.' dedi.

BEDELLİ ASKERLİK

Burada bir birikim var, bu birikimi de  biliyoruz. Dolayısıyla biz şimdi Bay Muharrem gibi bu işin dışında değiliz ki.  Elimizde de bir birikim var, bunun beklentisi var, yurt dışından var, yurt  içinden var. Bunun rakamını çok cüzi bir miktara da indirdik. Şu anda bu kapıyı  açtığımız zaman buraya ciddi bir huruç harekatı olacaktır. Aslında burayla ilgili  atılacak çok farklı adımlar da var

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Yok, Olacak!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı