Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 10:26
 
YORULMADAN HİÇBİR ŞEYE SAHİP OLAMAYIZ
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler bayrak törenlerine katılmaya devam ediyor.
Gebze Haberi
YORULMADAN HİÇBİR ŞEYE SAHİP OLAMAYIZ

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler bayrak törenlerine katılmaya devam ediyor. Kaymakam Güler’e Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener doğan da eşlik etti. Törende konuşma yapan Kaymakam Güler, “Bizim bu ziyaretlerdeki amacımız sizleri okulunuzda ziyaret ederek okulla ilgili değerlendirmelerde bulunuyoruz ve varsa talep ve şikayetlerinizi dinliyoruz, taleplerinizi yerine getiriyoruz. Bizler sizleri çok seviyoruz. Öğrencilerimize her zaman değer vererek onların yanında olduğumuzu htiriyoruz.  Her şey bir insanı sevmekle başlar arkadaşlar. İnsanı sevmek çok önemlidir. Hayatta her şeyi sevmek lazım. Doğayı sevmek lazım, hayvanları sevmek lazım.

SEVGİYLE SORUNALRIN ÜSTESİNDEN GELİRİZ

Eğer birbirimizi seversek o zaman bütün sorunları çözeriz ve bütün zorlukların üzerinden geliriz.  Dolayısıyla öncelikle sevgiyi öğretmemiz lazım. Sevgiyi özümsememiz lazım. Hiç kimsenin kusuruna bakmadan insanları severseniz sorunlar kalkar. Ve bir başka ifade; Vatanını en çok sevmektir. Vatanı için kim çok çalışırsa vatanına bağlı olursa o kişi kendini çok iyi yerlere getirmiş olur.  Çalışmadan, yorulmadan, alın teri dökmeden, rahat yaşamaya alışkın toplumlar önce onurları sonra özgürlükleri daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar demiştir Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk.

BOL KİTAP OKUYUN

Alın teri dökmeden, çalışmadan, yorulmadan hiçbir şeye sahip olamayız. Çok çalışacağız, çok okuyacağız Türk Milleti olarak birbirimizi çok seveceğiz.  Okulda öğretmenlerimizin sizlere anlattığı dersleri çok iyi dinleyeceksiniz. Ve bol kitap okuyacaksınız. O zaman başarı kaçınılmaz olur. Yaz tatili geliyor. Yaz tatilini çok iyi değerlendirmeniz lazım. Sizlere şimdiden iyi tatiller diliyorum. Bayramınızı kutluyorum. Sağlıcakla kalın” dedi. Öğrencilerle okul bahçesinde tek tek ilgilenen Kaymakam Güler daha sonra öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerin talep ve sorunlarını dinledi. Kaymakam Güler tüm talepleri değerlendireceği ve sorunları çözüme kavuşturacağını belirtti. Okula yapmış olduğu ziyaretlerinden dolayı okul müdürü ve öğretmenler Güler'e teşekkürlerini sundular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YORULMADAN, HİÇBİR, ŞEYE, SAHİP, OLAMAYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı