Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 12:06
 
YRP Gebze, Kılıçbay’a ve Doğan’a gitti!
Siyaset Haberi
YRP Gebze, Kılıçbay’a ve Doğan’a gitti!

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç ve Parti Yönetim Kurulu üyeleri ilk olarak İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay’ı ve Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç ve Parti Yönetim Kurulu üyeleri ilk olarak İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan İlçe Başkanı Engin Kılıç; “Din görevlileri, toplumumuza rehberlik yapan, toplumu yakından tanıyan herkese sevgi ve şefkat gösteren, gönül erleridirler. Diyanet İşlerinin ve buna bağlı Müftülüklerin toplumun maneviyatındaki yeri çok büyüktür. Yeniden Partisi olarak önceliğimiz Ahlak ve Maneviyattır. Gebze’mizdeki maddi kalkınmanın yanında manevi hayatı ihmal edersek o toplumun ayakta durması mümkün değildir. Gebze’mizin manevi kalkınmasında büyük emeği olan kurumunuzun yapacağı hayırlı çalışmalarınızda başarılar dileriz.” dedi.

HER İŞİMİZİ KENDİ NEFSİMİZE GÖRE YAPMAMALIYIZ

Ziyaretten duyduğu Memnuniyeti dile getiren Müftü Selçuk Kılıçbay, günümüz Müslümanların durumuna değinerek, “Müslümanlar olarak her işimizi kendi nefsimize göre yaptığımızı ve bundan dolayı sıkıntılar çekiyor. Bize gönderilen Yüce Kur'an-ı Kerim ve Sevgili Peygamberimizin (gösterdiği yolda gitmediğimiz için sıkıntılar yaşıyoruz. Halbuki bu yolda gittiğimiz zaman biz Müslümanlar ve bütün insanlık huzur bulacak ve dünya ve ahiretimizde kurtulmuş olacaktır.” dedi. İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay’a Kudüs’te Selamet Derneği ve Uluslar Arası Genç Aktivistler Necmettin Erbakan Zeytin Fidanlığı projesinden adına dikilmek üzere bağışlanan Fidanın Sertifikası hediye edildi.

DOĞAN, EĞİTİMDE ÖNCELİĞİMİZ “AHLAK VE MANEVİYAT”

Ardından Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’ı ziyaret eden Engin Kılıç ve yönetimi, Şener Doğan’la Eğitimde en temel prensiplerimizden bir tanesi de anayasamızda devlete bir görev olarak verilmiş olan bireylerin manevi yönünü geliştirme vazifesinin devlet tarafından etkin şekilde yerine getirilmesi suretiyle yeni nesillerimizin ahlak ve fazilet bakımından üst düzeyde yetiştirilmesidir.
Yeni nesillerimizin dini ve ahlaki hasletlerle donanması, helal ve haram bilincine sahip şuurlu bireyler olarak yetişmeleri için gerekli her türlü tedbir alınacak, eğitim politikamızda ‘önce ahlak ve maneviyat’, ‘nefis terbiyesi’ ve ‘hakkı üstün tutma’ prensipleri hâkim olacaktır" şeklinde konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Selamet Derneği ve Uluslar Arası Genç Aktivistler Derneği tarafından Necmettin Erbakan Zeytin Fidanılığı projesinden Adına dikilmek üzere bağışlanan Fidan Sertifikası için teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YRP, Gebze,, Kılıçbay’a, ve, Doğan’a, gitti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı