Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 22:37
 
Yurtdışı Oylar Geldi Ak Parti 7'den 6'ya Düştü
Yurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasıyla Kahramanamraş'ta İYİ Parti'nin kazandığı milletvekilliği bugün CHP'nin oldu.
 
 
 
Siyaset Haberi


Yurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasıyla Kahramanamraş'ta dün İYİ Parti'nin kazandığı milletvekilliği bugün CHP'nin oldu. Bu sonuçlara göre 2015'te Ak Parti'nin 7 olan milletvekili sayısı 6'ya düştü, CHP ve MHP birer milletvekilliği kazandı.

SONUÇ DEĞİŞTİ

738 bin 677 seçmenin kayıtlı olduğu 8 milletvekilliği bulunan Kahramanmaraş'ta dün açıklanan kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir ÜnalAhmet ÖzdemirCelalettin GüvençCumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan'ın askerlik arkadaşı ve mevcut milletvekili olan emekli müftü İmran KılıçMehmet Cihat Sezal ve Habibe Öçal, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan ile İYİ Parti'den Faruk Atlı milletvekili olarak TBMM'ye gitmeye hak kazandı. Ancak yurt dışı oylarının partilere dağıtılmasının ardından bugün sonuç değişti.

ALİ ÖZTUNÇ MİLLETVEKİLİ OLDU

Kesinleşmeyen sonuçlara göre Kahramanmaraş'ta AK Parti yüzde 58.46 ile 6, MHP yüzde 16.33 ile 1, CHP yüzde 9.76 ile 1 milletvekili çıkarırken, İYİ Parti yüzde 9.63 ile CHP'nin altında kalarak milletvekili çıkaramadı ve CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç milletvekili oldu.

AK PARTİ'NİN 7 OLAN MİLLETVEKİLİ SAYISI 6'YA DÜŞTÜ

Bu sonuçlara göre; 1 Kasım 2015 seçimlerinde MHP 1 olan milletvekili sayısını korurken, AK Parti'nin 7 olan milletvekili sayısı 6'ya düştü, 1 milletvekilliği de CHP'ye geçti.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Yurtdışı, Oylar, Geldi, Ak, Parti, 7'den, 6'ya, Düştü,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı