Haber Detayı
08 Aralık 2015 - Salı 08:49
 
ZAManı geldi
Önümüzdeki ay maaşlar değişecek. İşçiden memura, emekliden işsize kadar hemen herkes Ocak'ta zam alacak. Hatta pek çok kesim 2 ya da 3 artışla karşılaşacak...
Gebze Haberi
ZAManı geldi

Milyonların  ayına sayılı gün kaldı. Ocak'ta işçilerden memurlara, emeklilerden işsizlere kadar hemen her kesim ını farklı alacak. İşte milyonları bekleyen gelişmeler: 

ASGARİ ÜCRETLİLER: 
Net asgari ücret Ocak'ta bin liradan bin 300 liraya çıkacak. Net asgari ücret bekar a göre hesaplandığı için, evli ve çocuklu asgari ücretliler daha yüksek gelir elde edecek. Ayrıca işin tehlikesine göre ücret farklılaşacak. Tehlikeli işlerde çalışanlar daha yüksek maaş alacak.

İŞSİZLER:
İşsizlik maaşı, asgari ücret zammıyla yükselecek. Ödenen işsizlik maaşı, son 4 ayda alınan brüt ücretin ortalamasının yüzde 40'ı oluyor. Ancak işsizlik maaşı, brüt asgari ücretinyüzde 80'ini geçemiyor. Halen işsizlik maaşı, damga vergisi düşüldükten sonra en düşük505 lira 53 kuruş, en yüksek ise bin 11 lira 7 kuruş olarak uygulanıyor. Brüt asgari ücretinbin 647 lira olmasıyla en düşük işsizlik maaşı 653, en yükseği bin 307 lira civarına yükselecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZAManı, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı