Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 09:16
 
Zeybek, “Kadınlar İçin Projelerim Var”
AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, “Milletvekilliğim süresince özellikle kadınlara yönelik projelerim var.” dedi.
 
 
 
Siyaset Haberi


24 Haziran seçimlerinde Kocaeli’nden 7. Sıra milletvekili adayı gösterilen Emine Zeybek, Ankara’ya gitti. AK Parti’nin böylece Kocaeli’nde kadın vekil sayısı iki oldu. Kadın vekil sayısı iki olunca kadınlara yönelik projelerin daha çok olması beklentisi içine girildi. Kocaeli’nden milletvekili olan Emine Zeybek de milletvekili olduğu ilk gün açıklamalarda bulundu. Zeybek, “Milletvekili seçildim. Vekilliğim süresince bazı projelerim var. Özellikle kadınlar için düşündüğüm projeler var.

SORUNLARI YAKINDAN BİLİYORUM

15 senedir siyasetin içindeyim ve aktif görev yaptım. Avukat olduğum ve sürekli sahada zaman geçirdiğim için halkın sorunlarını yakından biliyorum. Mesela evden çıkamayan ancak işe ihtiyacı olan kadınlar var. Evde olan ev hanımlarının üretime katkı sağlamasını çok istiyorum. Dışarda olan kadınlarımız bir şekilde iş buluyor ancak çocukları olan ve bir şekilde evden çıkamayan ev hanımlarımız o kadar şanslı olamıyor.

SORUMLU HİSSEDİYORUM

Ben ev hanımlarımızın üretim yapmasını istiyorum. Ne yapabiliyorsa. Biz ise onların yaptıklarını belediyeler aracılığıyla pazarlamasını yapabiliriz. Diğer yandan bölgemizde çok fazla uyuşturucu kullanımı var. Bunun önüne geçmek istiyorum. Yasal çerçevede neler yapabileceğime bakacağım ve elimden gelen ne varsa yapacağım. Öte yandan Kocaeli’nde çok fazla engelli var. Onlar için de çalışma yapacağım. Seçim çalışması kapsamında gezerken her 5 evden 1’inde engelli birey olduğunu gördüm. Açıkça söyleyeyim, benim önceliğim kadınlar, gençler ve engelliler. Bu kesimlere karşı kendimi sorumlu hissediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Zeybek,, “Kadınlar, İçin, Projelerim, Var”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı