Haber Detayı
25 Ocak 2016 - Pazartesi 09:39
 
Zorunlu Mahkum olan Çocukların Yüzünü Güldüren Anaokulu
Anneleri cezaevinde olduğu için parmaklıklar arasında yaşamak zorunda kalan 0-6 yaş arası çocukların oyun ve eğitim imkanlarının iyileştirilmesi için başlatılan “İçeride Çocuk Var Projesi” ilk meyvesini verdi.
Gebze Haberi
Zorunlu Mahkum olan Çocukların Yüzünü Güldüren Anaokulu

BU ANAOKULUNDA SMS ATAN ÇOCUKLARIN DA KATKISI VAR

Türkiye'deki 8 kadın cezaevinde yaklaşık 5 bin kadın mahkum var. Mahkum anneleriyle birlikte cezaevinde kalmak zorunda olan 0-6 yaş arası çocuk sayısı ise 421… Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı çatısı altında yaklaşık 1 yıldır yürütülen, "İçeride çocuk var" projesinin amacı, işte bu çocukların hayatına dokunarak geleceğe dair umutlarını yeşertmek. Çocuklara eksiksiz bir anaokulu ortamı oluşturup, özgür bir yaşam alanı yaratmayı hedefleyen proje, ilk günden itibaren her kesimden büyük destek gördü. Özellikle çocuklar ve gençler, "Yuva" yazıp 4528'e SMS atarak projeye bağışta bulunurken, pek çok inşaat şirketi ve anaokulu sahibi de kampanyaya desteğini esirgemedi. Projenin ilk hedefi, 0-6 yaş arası 69 çocuğun yararlandığı Bakırköy Kadın Cezaevi'ndeki anaokulunu yenilemekti. Toplanan bağışlar sayesinde bu hedef gerçekleşti ve artık buradaki çocukların, en iyi anaokullarının sahip olduğu koşullarda bir anaokulları var.

SIRADA GEBZE VE SİVAS VAR

Projenin hedefi Bakırköy'den başlayarak, Türkiye'deki 8 kadın cezaevinde anneleriyle birlikte yaşayan çocukların hepsi için gelişimlerine uygun imkanlara sahip sosyal yaşam alanları yaratmaktı. Dolayısıyla projenin ikinci durağı Gebze ve eş zamanlı olarak Sivas olacak. Sonrasında Kocaeli, Samsun, Denizli, Adana ve Ankara var.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zorunlu, Mahkum, olan, Çocukların, Yüzünü, Güldüren, Anaokulu,
Yorumlar
Haber Yazılımı