Yazı Detayı
21 Haziran 2015 - Pazar 17:22
 
1-Örs 2-İncedal 3-?
Çağlar Akar
 
 

1-Örs

2-İncedal

3-?

Darıca Gençlerbirliği Başkanı Abdullah Örs ve yönetim kurulunu tebrik ederek sözlerime başlamak istiyorum.

Teknik direktörlük koltuğuna aday bir çok isim ortaya atıldı. Başkan Abdullah Örs ve yönetim kurulu da bu isimlerle yüz yüze görüşse de teraziye konduğunda Yavuz İncedal ismi uzak ara ağır basıyordu.

Buna rağmen acaba yine mi Darıca’nın vizyonuna ve hedeflerine uzak bir hocayla anlaşılıyor derken, Darıca G.B yönetimi çok doğru ve yerinde bir karar alarak bana göre bu liglerin kalbur üstü ismi Yavuz İncedal’ı Darıca’ya kazandırdı.

3.Lig’in tartışmasız en kariyerli hocası Yavuz İncedal’ı Darıca G.B’ye kazandırmak önemli bir yönetim başarısıdır.

İncedal; Darıca’yı büyük özlem duyduğu üst liglere taşıyacak nitelikte, bilgi ve birikimi tartışmasız üst düzeyde olan, önemli bir deneyime sahip bir vizyonu geniş bir teknik adamdır.

Kariyeri boyunca çalıştırdığı takımlarda çıtayı her zaman yüksek tutan deneyimli teknik adam, Konya Mobellaspor, Tokatspor, Tarsus İdmanyurdu, Aksarayspor’u şampiyon yaparken, Gümüşhanespor’u 3. Lig’den 2. Lig’e, Eskişehirspor’u 2. Lig’den 1. Lig’e ve Göztepe’yi de 2000-01 yılında Süper Lig’e çıkarma başarısını gösterdi.

E tabi Yavuz İncedal’ın Darıca G.B’ye taktığı çelmeleri hangimiz unutabiliriz ki…

Gümüşhanespor’u çalıştırdığı dönemde Play-Off finalinde bizi yenerek şampiyon olurken, geride bıraktığımız sezon da bu kez Çorum Belediyespor’un başında Darıca’nın 2.Lig umutlarını rafa kaldırmıştı.

Ama artık 2.Lig umutlarını tazeleme zamanı, kenetlenme zamanı.

Darıca G.B camiası geçmiş sezonlarından önemli dersler çıkarmış olmalı.

Kulüpte herkes asli görevini yaptığı taktirde hem kurumsallık anlamında önemli bir aşama kaydedilir, hem de sportif anlamda başarılar zamanla gelir.

Başkan Abdullah Örs, göreve çok yerinde bir hamleyle başlasa da temkinli ve sağlam adımlarla yoluna devam etmeli.

Yavuz Hoca’yla resmi sözleşmenin imzalanmasının ardından hızlı bir şekilde transfer süreci de başlayacak.

Takımın geleceğini belirleyecek olan bu süreçte de doğru adımlar atmak hem kulüp adına, hem de Başkan Örs’ün iş hayatındaki başarısı gibi spor camiasındaki CV’sine de önemli derecede yön verecek.

Maliyeti yüksek futbolcuların sportif başarıyı getirmediğinin acı örneklerini gördük.

Doğru yönetim, doğru teknik kadro, doğru futbolcu gurubuyla başarı kaçınılmaz olur.

Bu halkanın ilk 2’si başarıyla gerçekleşti: 1-Abdullah Örs, 2-Yavuz İncedal

Şimdi sırada halkanın büyük önem taşıyan 3. kısmı, yani transferlerde.

Transfer çalışmasında yönetim ve teknik kadronun güzel bir çalışma örneğiyle doğru isimleri Darıca’ya getireceğini umuyorum.

Bunu bekleyip göreceğiz.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde yapılan Darıca G.B yönetim kurulu toplantısı son yılların en etkin toplantısı olarak kayıtlara geçti.

Katılımın bir hayli yüksek olduğu toplantının benzer örneklerinin önümüzdeki zaman dilimi içerisinde de gerçekleşeceğinin sinyallerini aldık.

Dileriz, yönetim kurulu ve teknik kadro arasında da böylesine koordineli bir çalışma gerçekleşir ve Darıca G.B beklediğimiz, özlediğimiz, arzuladığımız günlerine geri döner.

 
Etiketler: 1-Örs, 2-İncedal, 3-?,
Yorumlar
Haber Yazılımı