Caner PESEN AK Parti, Çayırova tamam, ya Darıca?
Yazı Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 13:41
 
AK Parti, Çayırova tamam, ya Darıca?
Caner PESEN
 
 

AK Parti’nin pandemi ve diğer bazı nedenlerle yaklaşık bir yıldır ertelenen İlçe Kongreleri hızlı bir şekilde tamamlanıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu da Çayırova ve Darıca kongreleri gerçekleşti.

Çayırova’da mevcut başkanın olmayacağı biliniyordu, yeni başkan içinde arayışlar sürüyordu.

Çayırova bu süreci son derece uyum içerisinde, sessiz bir şekilde çözümledi.

Servet Günay ismi Çayırova’da ön plana çıkıyordu ve beklendiği gibi oldu, Günay Genel Merkez tarafından aday gösterildi, listesini de geniş bir tabana yayarak yaptı ve başkan seçildi.

Birlikte Ankara’ya davet edilerek, başkanlık için yarıştığı isimleri de listesine alarak, son derece başarılı bir süreç geçirdi, Servet Günay.

Kocaeli’de sanırım en uyumlu, en başarılı kongrelerden birisi Çayırova’da oldu.

Servet Günay da listesine aldıkları ve almadıkları ile son derece güçlü bir başlangıç yaptı.

Çayırova’ya hayırlı olsun.

Darıca’da Av. Ufuk Acay seçilmiş başkan olurken, Muzaffer Bıyık’tan aldığı bayrağı başarılı bir şekilde taşıdığını tescillemiş oldu.

Aslında Ufuk Acay’ın, Bıyık’ın yönetiminden geliyor olması, Bıyık belediye başkanı olurken, İlçe’yi de kendi ekibinden birisine devir etmiş olmasından dolayı son derece uyumlu ve birlik içinde bir çalışma ortamı olacağı ön görülüyordu.

Şimdiye kadar ki süreçte de öyle oldu, özellikle seçim sürecinde...

Ancak, son dakika da İl Yöneticisi Ahmet Arslan’ın aday olması, Arslan’ı Muzaffer Bıyık’ın aday olarak çıkarttığı iddiaları Darıca’da bu birlik-beraberlik tablosuna gölge düşürdü.

Özellikle bu süreçte Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Şentürk ismi ön plana çıkartıldı, delegelerle görüştüğü, Arslan için mesai harcadığı iddiaları ayyuka çıktı.

Muzaffer Bıyık başkanlığında ki ekipte ismi en çok gündem yapılan kişi olan Şentürk, iddiaları yalanlasa da akıllar da soru işareti kaldı.

Oysa aynı Şentürk, Bıyık ve yönetimine laf-söz gelmemesi için şeytanlarıyla da aynı masaya oturup, ortak yol bulmak için çaba harcıyor.

Muzaffer Bıyık’ın belediye başkanı olarak gösterdiği performans, çalışma azmi ve mücadelesi, özellikle parti içinde ki çıkar odaklarını rahatsız etmiş olmalı ki, Bıyık’ın çalışmalarını sekteye uğratmak için sürekli yeni senaryolar hayata geçiriliyor.

İlçe Kongresinde de bunları gördük.

Ufuk Acay, yeni dönemde Bıyık’tan uzak, Bıyık’a muhalif bir İlçe Başkanlığı yaparsa, araya sokulmak istenen fitneler de sonuç vermiş olur.

Her iki siyasetçinin de buna izin vermeyeceğini tahmin ediyorum..

 
Etiketler: AK, Parti,, Çayırova, tamam,, ya, Darıca?,
Yorumlar
Haber Yazılımı