Yazı Detayı
08 Temmuz 2015 - Çarşamba 13:42
 
Alınan kararın sebebi belli
Çağlar Akar
 
 

Gebze ve Darıca’nın iki emektar spor müdürünün yerlerine başka şahısların atanması bölge insanımızı ayağa kaldırdı.

Önce Hikmet Tatoğlu’nun yerine Sakarya’dan, şimdi de Mücahit Sak’ın yerine Düzce’den bir şahıs yeni görevlerine atandılar.

İlk akla gelen soru şu: Neye göre böyle bir karar alındı?

Sak ve Tatoğlu; vizyonu geniş, çalışkan, sadece hizmet için burada olan, katakulli işlerle uğraşmayan, görev yaptıkları ilçelerine sportif anlamda ivme kazandıran ve en önemlisi de düzgün karakterli kişiler oldukları için görevlerinden alınmış olsalar gerek(!)

Başta Gençlik Merkezi ve Olimpik Yüzme Havuzu olmak üzere Gebze’de ortaya sunduğu projelerle ilçeye spor tesisleri anlamında önemli bir ivme kazandıran Mücahit Sak ile Darıca’da uzun yıllardır eksikliği hissedilen Gençlik Merkezi projesinin hayata geçmesinde büyük özveriyle çalışan Hikmet Tatoğlu’nun ortaya koydukları bu projeler anlaşılan Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı rahatsız etmiş.

Ortak çalışma yaptığı kaymakamlık, belediye, ve milli eğitim müdürlüğü kurumları başta olmak üzere, uyumlu ve örnek bir çalışma profili çizen emektar müdürlerimizin, acımasızca görevlerinden alınmaları asla kabul edilebilir bir durum değil.

Alınan bu karar kesinlikle ve kesinlikle tarihi bir hatadır!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yaptıkları bu hatadan dönmelidir.

Aksi taktirde sadece Gebze ve Darıca değil, tüm bölge vatandaşlarımız yüreklerini ortaya koyarak, iki değerli müdürümüzü kimseye yedirmez.

Oldu ki alınan bu kararın arkasında durarak, Sakarya ve Düzce’den gelen yeni spor müdürlerini o koltuğa oturttular.

Sizce kim benimseyip sahip çıkar?

Cevabı belli: HİÇ KİMSE

Kaybeden, Gebze olur, Darıca olur, Türkiye olur.

Düşüncelerinde sadece ve sadece hizmet aşkı olan Mücahit Sak ve Hikmet Tatoğlu müdürlerimizi, bölgemizin vefalı insanları asla yedirmez!

Bundan zerre kadar şüphe duymuyorum.

Gebzeliler ve Darıcalılar, aynı hassasiyeti bölgemizin deyim yerindeyse gözü kulağı olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık başta olmak üzere, milletvekillerimiz ve kent büyüklerinden bekliyor

 
Etiketler: Alınan, kararın, sebebi, belli, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı