Yazı Detayı
09 Ocak 2015 - Cuma 13:43
 
Antalya’da Yeni Bir Mor-Beyaz Sayfa
Çağlar Akar
 
 

Gebzespor, sorunsuz bir 15 günlük Antalya kampını geride bıraktı. Teknik heyetin isteği doğrultusunda transfer edilen yeni futbolcular, eksikliklerinin büyük bir bölümünü Antalya kampında giderdiğini söyleyebilirim.

Teknik Direktör Erol Kapusuz ve Yardımcı Antrenör Hasan Yiğit, yorucu ve ağır antrenman tempolarıyla futbolcuların pestilini çıkarsa da, ortaya çıkan mücadele gücü yüksek takım profili geleceğe dair umut verdi.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. İnanılmaz bir forma rekabeti var Gebzespor’da. Hemen her mevkiye alternatif olması formanın aslanın ağzında olduğu kanıtlar nitelikte. Erol Kapusuz da bunu açıkça dile getiriyor.

Ligin ilk yarısında silik performans ortaya koyan futbolcular bile adeta yeni transfer gibi hırslı ve istekli. Herkes, beyaz bir sayfa açmış.

Yönetimi, teknik heyeti, futbolcusu ve taraftarıyla gerçek bir aile olmuş Gebzespor.

Yeni transferlerin takımla olan uyumları gerçekten takdire şayan. Hepsi daha ilk günlerden benimsemişler mor beyazlı formayı. Tüm futbolcular beklentilerin farkında.

Futbolcularla yaptığım ikili sohbetlerde, her futbolcunun ağzından ‘Şampiyon olacağız’ cümlesini duymak Gebzespor’u takip eden bir muhabir olarak, beni hem heyecanlandırdı hem de mutlu etti.

Gebzespor taraftarları yeni transferlerin gösterecekleri performansları merakla bekliyorlar. Mor Menekşeler’in yeni transferlerinin Antalya kampındaki çalışmalarından edindiğim izlenimlerini okurlarımızla paylaşmak istedim.

Okan Agoussi; Ligin ilk devresindeki başlıca sorun, son vuruşlardaki etkisizlikti. Menekşe’nin siyahi oyuncusu Okan, kampta gösterdiği performansla bu sorunu ortadan kaldırabileceğinin mesajını verdi. Okan’ın fiziki gücünde hiçbir problem yok, mental eksikliğini giderdiği taktirde Gebzespor’un gol yükünü çekecek futbolcuların başında gelebilir.

İdris Zengin; ilerlemiş yaşına rağmen adeta yıllanmış şarap gibi. Koşuyor, mücadele ediyor, golü kokluyor. Antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında takım arkadaşlarına her zaman öncülük ediyor. Tecrübesiyle Gebzespor’a şampiyonluk yolunda önemli bir katkı sağlayacaktır.

İsmail Özgür Göktaş; Gebzespor taraftarının izlemeye doyamayacağı bir isim olacak. Gerçekten çok yerinde ve önemli bir transfer. Futbolu, becerisinin yanı sıra zekasıyla oynayan bir yetenek. Genç yaşına rağmen, çok olgun ve çok donanımlı. Santraforlara yapacağı servislerle Menekşe’nin asist kralı olabilir.

Eyüp Kadri Ataoğlu; kampın çalışkan isimlerinden birisi olarak göze çarptı. Hazırlık maçlarında savunma becerisinin yanı sıra hücumda da özellikle hava hakimiyetiyle alkış topladı. Tek eksiği fazla kiloları. Lige kadar hazır hale gelecektir. Erdi gibi başarılı bir futbolcuyla aynı mevkii için forma savaşı verecek.

Cengiz Çoban; güçlü ve sağlam. İkili mücadelelerde ve girdiği kademelerle alternatifli kadro için yerinde bir transfer. Şanssızlığı ise Ahmet ve Özkan gibi formda ve uyumlu ikilinin takıma oturması.

Vedat Altaş; orta sahaya dinamizm katacak çok yetenekli bir futbolcu. Kendinden emin ve özgüveni yüksek. Ayağa sağlam ve yerinde paslarıyla hücuma çıkan takımı için önemli bir etken olabilir. Takıma monte edilirse formayı vermez.

Abdullah Yılmaz; çok hırslı ve gerçek bir profesyonel. Fizik olarak eksiklerini gidermesi gerekiyor. Biraz daha üzerine koyması lazım. Hazırlık maçlarında özellikle hücuma verdiği destekle ve yaptığı ortalarla beğeni topladı.

Mehmet Aksel Karadağ; kampın en şanssız ismi. Yaşadığı ayak tendon sakatlığı sebebiyle çok antrenman kaçırdı. Hazırlık maçlarının hiçbirinde forma giyemedi. Güçlü fiziğiyle dikkat çekse de, Aksel hakkında yorum yapmak için çok erken.

 
Etiketler: Antalya’da, Yeni, Bir, MorBeyaz, Sayfa
Yorumlar
Haber Yazılımı