Yazı Detayı
08 Ekim 2015 - Perşembe 10:47
 
Çanakkale Geçilmez diyorlar!
Çağlar Akar
 
 

Darıca G.B hiç alışık olmadığı bir şekilde girdi yeni sezona…İlk hafta deplasmanda alınan 3-1’lik Gölcük galibiyeti kendimizi fazlasıyla dev aynasında görmemize neden oldu ki çok geçmeden alınan üst üste 4 yenilgi hem futbolculara hem de teknik ekibe ‘’Noluyoruz’’ demesine sebep oldu.

Bireysel olarak baktığımızda her mevkiinin en iyi isimleri var kadromuzda. Bu yüzden de Başkan Abdullah Örs’ü takıma kattığı önemli isimlerden ötürür sezon başında tebrik etmiştik.

Tabi ki yıldız isimleri kadroya katmakla sportif başarı gelmiyor. Günümüz futbolunda takım olma olgusu gerçekleşmediği taktirde şapkadan tavşan çıkarsanız dahi başarı çok ama çok zor.

İşte Darıca G.B de ilk haftalarda bu zorlukları yaşadı. Ama ne yöneticileri, ne teknik ekibi, ne de futbolcuları pes etmedi.

Başkan Örs, tüm mesaisini kulüp tesislerinde harcadı. Adeta bir psikolog gibi futbolcularıyla birer birer görüşüp terapi yaptı. Abdullah Başkan’ın her fırsatta ‘’Ben takımıma güveniyorum’’ sözleri Darıca G.B’nin ayağa kalkmasındaki kilit sözler oldu.

4 yenilginin ardından Dersimspor deplasmanında ortaya konan mücadeleci futbol üst üste alınacak iki galibiyetin habercisi gibiydi. Manavgatspor ve Tavşanlı Linyitspor galibiyetleri Darıca G.B’nin alıştığımız savaşcı ruhunu ortaya koydu.

Evet Darıca G.B bu 4 yenilgiden hiçbir şey kaybetmedi belki ama bu 7 puanla da hiçbir şey kazanmadı. Darıca G.B taraftarlarını bu kente gönül verenleri fazlasıyla üzen futbolcu arkadaşlarım, iki haftadır bizleri sevince boğuyorlar.

Dün olduğu gibi yarın da kendileri gibi oynadıkları taktirde Darıca G.B takımı 5 hafta sonra şampiyonluk potasının içindeki en güçlü aday olacaktır.

Pazar günü çok zorlu bir Çanakkale Dardanelspor maçı var. Zorlu demek klişe olur aslında… Konuşmak için belki çok erken, fakat Darıca G.B değil, Darıca G.B futbolcularının bu sezon nerede olmak istediklerini açıkca gözler önüne serecek nitelikte kritik bir 90 dakika oynanacak.

Çanakkale Dardanelspor bu ligin en kaliteli ekiplerinin başında geliyor. Her an gol atabilecek etkili bir hücum hatları var. Aman dikkat!

Edindiğimiz bilgilere göre Darıca G.B maçını çantada keklik görüyorlarmış. Buna reaksiyon gösterecek olan sizlersiniz sevgili futbolcu arkadaşlarım. Mevkiilerinin en iyileri dedik sizler için. Boşverin bizleri, kendiniz için oynayın yeter.

Çanakkale geçilmez diyorlar, siz buna ne diyeceksiniz?

 
Etiketler: Çanakkale, Geçilmez, diyorlar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı