Yazı Detayı
13 Mayıs 2014 - Salı 09:46
 
Çayırova’nın kaymakamı
Abbas Sır
abbas.sir@hotmail.com
 
 
 
 

Çayırova’nın kaymakamı ne yalan söyleyeyim her türlü beni şok etti. Şimdi ilk geldiği günlerde bir programda karşılaşmıştık, bana çok sıcak, çok samimi, çok cana yakın bir kaymakam profili çizmişti. Dedim ki Sayın Abdullah Selim Parlar’dan sonra bu kaymakam Çayırova’ya cuk oturmuş. Sonra işin renginin öyle olmadığını öğrenmeye başladım. Nasıl mı? Hedef Gazetesi olarak yaklaşık 25 gündür Çayırova’da esnaf ve sokakta röportajları yaptırıyoruz. Gazetemize konuşan hemen hemen herkes kaymakamın soğuk olduğunu, kaymakamı tanımadıklarını, kaymakamı hiç görmediklerini söylüyorlar. Sonra bir de 23 Nisan kutlamalarında Sayın Kaymakamımızın birazcık sinirli tavırlarını da muhabir arkadaşlarımız görünce benimle paylaştılar. Dedim ki o zaman benim başta tanıdığım kaymakamı tanıyamamışım. “Çocuklar kusura bakmayın ben hep Sayın Kaymakam iyi adamdır” derdim mesai arkadaşlarıma. O zaman ben yanılmışım yapacak da bir şey yok.

Sonra bir gün ne gördüm, neye şahit oldum onu da müsaadenizle anlatayım. Sen yeter ki doğru ol, sen yeter ki hakkaniyetli ol, sen yeter ki insaflı ol hak adalet geç de olsa yerini bulur. Mesela bir kaç gün önce Çayırova nüfus müdürlüğünde işim vardı, bankta oturup sıramı beklerken bir tane genç kardeşimiz benim bir kaç kişi önümde işlem yaptırıyordu. Sonra görevli memur bayan ona senin 470 TL geç beyandan borcun var. “Bu parayı ödemen lazım” falan deyince adamcağız şok oldu. Ya ben bu parayı ödeyemem zaten ben eşimden ayrıldım annemin yanına yerleştim aradan 5 6 ay geçti şimdi de annemin yanında kalacağım adresimi değiştireyim dedim siz benden 470 lira istiyorsunuz falan derken adamcağız ben kaymakamın yanına gideceğim falan diyerek çıktı. Memurun da yapacağı çok şey yok yasa ve kanun belli her ikisi de haklı ama bu kardeşimize uygun bir dille birisinin bunu anlatması lazım. Sonra tam bana sıra geldi ben işlemimi yapıyordum aynı adam tekrar geri geldi ben kaymakam beyle görüştüm kaymakam bey bana yardımcı olunsun dedi. Sizi de arayacak dedi. Ben işte tam orada adamcağız ben kaymakama gidiyorum deyince şok olmuştum sabah sabah. Saat sabahın dokuzu  kaymakam  gelecek de sabah sabah onun sorununu dinleyecek de işini çözecekte devletin şefkatini, merhametini  vatandaşa yansıtacak da.. Bizim oralarda bir laf var ‘ toy leloooooo ‘ . Ama harbiden Sayın Kaymakamım beni şok etmişti. Hemen nüfus müdiresini aramış, vatandaşı kendisi dinlemiş. Müdire Hanım’ın vatandaşa yardımcı olması noktasında talimatı vermiş sonra müdire Hanım odasından çıkarak vatandaşı odasına davet etmiş sorunun çözümü noktasında devletin şefkatini göstermişlerdir. 

Teşekkürler Sayın Kaymakamım, teşekkürler sayın müdire hanımefendi..

Şahsınıza birkaç kez teşekkürler Sayın Kaymakamım. Ben sizi ilk gördüğümde iyi bir devlet adamı olduğunuzu anlamıştım.  Beni yanıltmadığınız için teşekkürler.  Çayırovalılara da naçizane şunu söyleyebilirim bu kaymakam sert suratlı melek kalpli birisi. Önemli olan bizim onu görmemiz değil, önemli olan onun bize gülmesi değil, bir işimiz olduğunda işimizin görülmesi değil mi önemli olan. Hoş Sayın Kaymamızı da önümüz yaz ara sıra çıkıp esnafı parkı bahçeyi dolaşsa iyi olmaz mı? Olur, tabi ki... 

 
 
 
Etiketler: Çayırova’nın, kaymakamı
Yorumlar
Diğer Yazılar
Büyük taraftar grubu
DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN…
ADAM GİBİ ADAM
Hamza Şayir’i alkışlıyorum…
Mikdat Aydın, Ne kadar AK Partili?
YAŞAR ÇAKMAK NEREDEN ÇIKTI
Adları Gebze vekili Cemil Yaman ve Tahsin Tarhan
Fikri Işık ile hesaplaşmak!
GEBZESPOR’DA ŞİMDİ NE OLACAK!
Gebze Belediyesi'ni boş verin!
REİS FİKRİ IŞIK’I YEDİ!
Bundan iyi çiftlik mi olur?
DARICA G.B’DE NELER OLUYOR?
SENİ BURADA TUTANLAR SENİN KADAR…!
MURAT AYDIN KİMİN DAVULUNU ÇALIYOR
Darıca G.B Kampından İlk İzlenimlerim
DARICI’DA Kİ ESKİ BİR Ş…..SİZ
KADER AYNI TAM 10 YIL ÖNCESİ
6. SIRA HAKAN HÖBEK Mİ? CEMİL YAMAN MI?
Abdullah Örs ve Yönetimi
Bu kent Hacı Murat ve uzantılarını istemiyor
Karaosmanoğlu “Okudum” diyor ama
Allah'tan savcı şehit oldu
Şener Doğan'dan özür diliyorum
Ne gerekiyorsa yapacağım ya Allah Bismillah
DOĞRUDUR KASETİM VAR CUMARTESİ ÇOCUĞU
Gesiad Gebze’nin en değerli kuruluşudur
Gebzespor şampiyon olur mu?
Sadık Albayrak Bir Şansı Hak Etmiyor Mu?
HÜSEYİN KURT VE YANINDAKİ BİR KİŞİ
Ak Parti ve Gebze, “Vallahi billahi karışacak“
Şevki Demirci'yi anlamak gerek…
Gül Yüzlü Küçük Dev Adam
Gebzespor’dan bir cacık olmaz?
Gebze’deki iki Karslı
ADAMLIK FARKLI BİR ŞEYDİR
YÜZ KİŞİYE SORDUM KURU FASULYE VE SOĞAN
Gazeteci olmak mı? Adam olmak mı?
Kurban Bayramın mübarek olsun İsmail Kadı
Gazeteci mi dediniz?
Bu polisler sadece gaz mı sıkar?
Teşekkürler duygularımı yeşerten insanlar
Bize dalkavuk diyen kıt kafalı
Kucaklayın Beyler!
Abbas Sır’ı Öldürdüler
GTO'da neler oluyor
Allah'ın rızasını almak isteyenler
Bende cennete gitmek istiyorum
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı