Yazı Detayı
13 Mayıs 2014 - Salı 09:46
 
Çayırova’nın kaymakamı
Abbas Sır
abbas.sir@hotmail.com
 
 
 
 

Çayırova’nın kaymakamı ne yalan söyleyeyim her türlü beni şok etti. Şimdi ilk geldiği günlerde bir programda karşılaşmıştık, bana çok sıcak, çok samimi, çok cana yakın bir kaymakam profili çizmişti. Dedim ki Sayın Abdullah Selim Parlar’dan sonra bu kaymakam Çayırova’ya cuk oturmuş. Sonra işin renginin öyle olmadığını öğrenmeye başladım. Nasıl mı? Hedef Gazetesi olarak yaklaşık 25 gündür Çayırova’da esnaf ve sokakta röportajları yaptırıyoruz. Gazetemize konuşan hemen hemen herkes kaymakamın soğuk olduğunu, kaymakamı tanımadıklarını, kaymakamı hiç görmediklerini söylüyorlar. Sonra bir de 23 Nisan kutlamalarında Sayın Kaymakamımızın birazcık sinirli tavırlarını da muhabir arkadaşlarımız görünce benimle paylaştılar. Dedim ki o zaman benim başta tanıdığım kaymakamı tanıyamamışım. “Çocuklar kusura bakmayın ben hep Sayın Kaymakam iyi adamdır” derdim mesai arkadaşlarıma. O zaman ben yanılmışım yapacak da bir şey yok.

Sonra bir gün ne gördüm, neye şahit oldum onu da müsaadenizle anlatayım. Sen yeter ki doğru ol, sen yeter ki hakkaniyetli ol, sen yeter ki insaflı ol hak adalet geç de olsa yerini bulur. Mesela bir kaç gün önce Çayırova nüfus müdürlüğünde işim vardı, bankta oturup sıramı beklerken bir tane genç kardeşimiz benim bir kaç kişi önümde işlem yaptırıyordu. Sonra görevli memur bayan ona senin 470 TL geç beyandan borcun var. “Bu parayı ödemen lazım” falan deyince adamcağız şok oldu. Ya ben bu parayı ödeyemem zaten ben eşimden ayrıldım annemin yanına yerleştim aradan 5 6 ay geçti şimdi de annemin yanında kalacağım adresimi değiştireyim dedim siz benden 470 lira istiyorsunuz falan derken adamcağız ben kaymakamın yanına gideceğim falan diyerek çıktı. Memurun da yapacağı çok şey yok yasa ve kanun belli her ikisi de haklı ama bu kardeşimize uygun bir dille birisinin bunu anlatması lazım. Sonra tam bana sıra geldi ben işlemimi yapıyordum aynı adam tekrar geri geldi ben kaymakam beyle görüştüm kaymakam bey bana yardımcı olunsun dedi. Sizi de arayacak dedi. Ben işte tam orada adamcağız ben kaymakama gidiyorum deyince şok olmuştum sabah sabah. Saat sabahın dokuzu  kaymakam  gelecek de sabah sabah onun sorununu dinleyecek de işini çözecekte devletin şefkatini, merhametini  vatandaşa yansıtacak da.. Bizim oralarda bir laf var ‘ toy leloooooo ‘ . Ama harbiden Sayın Kaymakamım beni şok etmişti. Hemen nüfus müdiresini aramış, vatandaşı kendisi dinlemiş. Müdire Hanım’ın vatandaşa yardımcı olması noktasında talimatı vermiş sonra müdire Hanım odasından çıkarak vatandaşı odasına davet etmiş sorunun çözümü noktasında devletin şefkatini göstermişlerdir. 

Teşekkürler Sayın Kaymakamım, teşekkürler sayın müdire hanımefendi..

Şahsınıza birkaç kez teşekkürler Sayın Kaymakamım. Ben sizi ilk gördüğümde iyi bir devlet adamı olduğunuzu anlamıştım.  Beni yanıltmadığınız için teşekkürler.  Çayırovalılara da naçizane şunu söyleyebilirim bu kaymakam sert suratlı melek kalpli birisi. Önemli olan bizim onu görmemiz değil, önemli olan onun bize gülmesi değil, bir işimiz olduğunda işimizin görülmesi değil mi önemli olan. Hoş Sayın Kaymamızı da önümüz yaz ara sıra çıkıp esnafı parkı bahçeyi dolaşsa iyi olmaz mı? Olur, tabi ki... 

 
 
 
Etiketler: Çayırova’nın, kaymakamı
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı