Yazı Detayı
09 Aralık 2014 - Salı 12:41
 
Darıca G.B tercih yapmalı
Çağlar Akar
 
 

Futbolda etki yaratan iki çeşit mağlubiyetler vardır. Bunlardan ilki; yenilginin ardından çözülen, panik yaptıran ve güvenini kaybettiren yenilgiler.

Bir diğeri ise, üzerindeki baskıyı atan, kaybettiğinde daha da kenetlendiren, yarınlara daha güçlü bakmasını sağlayan, götürüden çok getirileri olan ders niteliğindeki yenilgiler. Hele ki bu takım namağlup liderse.

Lider Darıca G.B, İstanbulspor deplasmanında sezonun ilk yenilgisini tattı. Üstelik kalesinde ilk kez 2 gol görerek.

Evet belki karşılaşmanın hakem triyosunun tartışmalı kararları maçın önüne geçti. Bariz ofsayt olan bir pozisyonda topu filelerinde gördü Darıca G.B. Hakemlerimizin formsuz bir sezon geçirdikleri aşikar.

Artık önüne bakmalı Darıca G.B. Şampiyonluk hedefiyle yoluna devam eden camiaların bunlara takılmaması gerekiyor. Kulübün idari yöneticileri bu konularla ilgili gerekeni yapacaktır.

Teknik heyet ve futbolcular sadece saha içerisine odaklanarak, yapılması gereken doğruları uygulamalılar.

Darıca G.B’nin İstanbulspor karşısında aldığı yenilginin hasarları konuşuluyor bugünlerde. Biz de herkes gibi merak ediyoruz. Bu yenilgi Darıca G.B’ne nasıl bir etki yapacak? Özgüven kaybettiren mi, yoksa kenetlendiren bir mağlubiyet mi olacak ? Bunun kararını verecek olan ise şüphesiz futbolcular.

Namağlup lideri her takım yenmek ister. Darıca G.B’nin rakiplerinin de bu istekleri saha içindeki vücut dillerinden fazlasıyla belli oldu.

Buna rağmen birer birer devirdi rakiplerini Darıca G.B. Haftalardır savaşarak kazanan, rakibi ısıran, isteyen, arzulayan bir Darıca G.B var sahada.

14 hafta boyunca sadece 3 gol yiyen ve namağlup giden bir takımın futbolcuları olarak, bu mağlubiyetten dersler çıkararak yoluna devam etmeliler.

İstanbulspor karşısında sadece bir 3 puan kaybedildiğinin farkına vararak Çorum Belediyespor maçına odaklanmalılar.

İplerin hala kendi ellerinde olduğunu unutmalılar. Aksi taktirde 3 puandan çok daha fazlası liderlik, hatta lig sonunda şampiyonluk kaybedilebilir.

Darıca G.B teknik heyeti, tecrübesiyle futbolcu grubunu mental olarak ligin kalan 2 haftasına hazırlayacaktır. Ama son söz tabi ki futbolcularda olacak.

Darıca G.B, yapıcı mı yoksa yıkıcı bir mağlubiyet mi aldı. Bunun tercihini futbolcular Çorum Belediyespor maçında yapacak. Sportif Direktör İlter Kasap’ın söyledikleri unutulmamalı: Darıca G.B’nin rakibi Darıca G.B’dir!

 

 

 

 
Etiketler: Darıca, GB, tercih, yapmalı
Yorumlar
Haber Yazılımı